Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2011-57

RK-17-2011-57.doc  RK-17-2011-57pr01.doc
Číslo jednacíRK-17-2011-57
NázevPodstatná změna projektu technické pomoci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v oblasti podpory 7.5a.1 Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení programu
Zpracoval V. Hanzalová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o schválení Žádosti o schválení podstatných změn v projektu Technické pomoci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost (dále jen OP VK) v oblasti podpory 7.5a.1 Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení programu . V rámci této oblasti podpory realizuje kraj Vysočina projekt s názvem Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení GG OP VK v kraji Vysočina (dále jen TP 5.1 GG OP VK v KV ).

Rada kraje Vysočina na svém jednání dne 20. 5. 2008 usnesením č. 0628/16/2008/RK schválila žádost o finanční prostředky projektu technické pomoci OP VK v oblasti podpory 5.1 (Rada kraje schvaluje text Žádosti projektu Technické pomoci z OP VK v rámci oblasti podpory 5.1 Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení programu dle materiálu RK-16-2008-13, př. 1; text Žádosti projektu Technické pomoci z OP VK v rámci oblasti podpory 5.2 Informovanost a publicita programu dle materiálů RK-16-2008-13, př. 2; text Žádosti projektu Technické pomoci z OP VK v rámci oblasti podpory 5.3 Zvýšení absorpční kapacity subjektů implementujících program dle materiálu RK-16-2008-13, př. 3).

Žádost o projekt technické pomoci OP VK s názvem TP 5.1 GG OP VK v KV byla schválena MŠMT, které vydalo Rozhodnutí o poskytnutí dotace č. 04/27/2008. Období realizace projektu je stanoveno od 21. 2. 2008 do 31. 12. 2011. Rozpočet projektu činí 16 933 200 Kč.

Oddělení grantových programů Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen OGP ) vykonává roli Zprostředkujícího subjektu OP VK. V současné době realizuje kraj Vysočina projekty technické podpory ve třech oblastech podpory:
1) 7.5a.1 Řízení, kontrola monitorování a hodnocení programu (v této oblasti podpory realizován projekt s názvem TP 5.1 GG OP VK v KV );
2) 7.5a.2 Informovanost a publicita programu (v této oblasti realizován projekt s názvem TP 5.2 v KV );
3) 7.5a.3 Zvýšení a absorpční kapacity subjektů (v této oblasti realizován projekt s názvem Posilování absorpční kapacity GG OP VK v kraji Vysočina ).

Projekty technické pomoci slouží k finanční podpoře realizace 4 globálních grantů (dále jen GG) v kraji Vysočina, které ZS realizuje v prioritní ose 1 Počáteční vzdělávání a v oblasti podpory 3.2 Podpora nabídky dalšího vzdělávání OP VK. Cílem projektu technické pomoci
v oblasti podpory 7.5a.1 je zajištění administrace globálních grantů OP VK. Z projektu jsou hrazeny pracovníci OGP, semináře, výběr a hodnocení grantových projektů.

Dne 3. 3. 2011 proběhlo jednání Pracovní skupiny pro technickou pomoc OP VK složené
ze zástupců krajů a představitelů MŠMT, před jejímž jednáním byl vznesen požadavek krajů na možnou realokaci finančních prostředků mezi jednotlivými oblastmi podpory ze stávajících projektů technické pomoci (projekty končící 31. 12. 2011) do tzv. druhých projektů technické pomoci s dobou trvání od 1. 1. 2012. Výzva pro předložení 2. projektů technické pomoci bude vyhlášena v měsíci červnu 2011 po zasedání Monitorovacího výboru OP VK, na kterém bude o případné realokaci rozhodnuto.

Aby mohly být nedočerpané finanční prostředky projektu TP 5.1 GG OP VK v KV realokovány do 2. připravovaného projektu v oblasti podpory 7.5a.1 OP VK, připravilo OGP Žádost o schválení podstatných změn v projektu Technické pomoci OP VK v oblasti podpory 7.5a.1 Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení programu , ve kterém je požadováno ponížení Celkových způsobilých výdajů projektu o částku 4 300 000 Kč a to z částky 16 933 200 na částku 12 633 200 Kč. Snížením rozpočtu projektu nedojde k nenaplnění plánovaných cílů a výstupů projektu.

Návrh na úpravu rozpočtu projektu a přesun finančních prostředků v projektu TP 5.1 GG OP VK v KV je uveden v materiálu RK-17-2011-57, př. 1.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě kraje Vysočina rozhodnout podat Žádost o schválení podstatných změn projektu technické pomoci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v oblasti podpory 7.5a.1 Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení programu.

Kraj Vysočina nedočerpá do konce roku 2011 finanční prostředky ve výši 4 300 000 Kč. Z tohoto důvodu žádáme o snížení rozpočtu stávajícího projektu s názvem TP 5.1 GG OP VK v KV . Finanční prostředky budou použity v 2. projektu technické pomoci v oblasti podpory 7.5a.1, pouze pokud bude realokace schválena Monitorovacím výborem OP VK.

Dle Příručky pro provádění Technické pomoci OP VK schvaluje podstatné změny v projektech technické pomoci MŠMT, konkrétně Odbor technické pomoci, a to na základě Žádosti o schválení podstatných změn v projektu Technické pomoci OP VK v oblasti podpory 7.5a.1 Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení programu (RK-17-2011-57, př. 1)
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
podat Žádost o schválení podstatných změn v projektu Technické pomoci OP VK v oblasti podpory 7.5a.1 Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení programu dle materiálu
RK-17-2011-57, př. 1;
ukládá
Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina předložit Žádost o schválení podstatných změn v projektu Technické pomoci OP VK 7.5a.1 Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení programu Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.
Odpovědnost ORR
Termín 31. 5. 2011