Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2011-04

Číslo jednacíRK-17-2011-04
NázevDarování pozemků v k. ú. Puklice, obec Puklice
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší darování pozemků v k. ú. Puklice zastavěných chodníkem do vlastnictví obce Puklice.
Na OM se obrátila obec Puklice se žádostí o bezúplatný převod pozemků zastavěných
v roce 2006 chodníkem. Po realizaci stavby byl chodník geometricky zaměřen a z GP č. 267-222/2006 vyplynulo, že chodníkem jsou zastavěny pozemky par. č. 1037/2 o výměře 114 m2 a par. č. 1037/3 o výměře 68 m2 v k. ú. a obci Puklice.
Uvedené pozemky vede Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Jihlava na LV 106 pro k. ú. a obec Puklice ve vlastnictví kraje Vysočina, hospodaření s těmito pozemky bylo předáno Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny.
Vzhledem k tomu, že chodník je ve vlastnictví obce, je třeba sjednotit vlastnictví stavby a pozemku pod stavbou a pozemky převést do vlastnictví obce.
Návrh řešení OM navrhuje požadované pozemky obci Puklice darovat. Tomu musí předcházet zveřejnění záměru darování pozemků na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Pozemky jsou zastavěny chodníkem a již neslouží jako pozemky silniční. Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Darované pozemky budou sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebudou užívány komerčně. V případě kladného rozhodnutí o darování, budou pozemky vyjmuty dodatkem zřizovací listiny z hospodaření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování pozemků na úřední desce a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat uvedené pozemky z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Puklice.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Jihlava souhlasí s darováním pozemků zastavěných chodníkem do vlastnictví obce Puklice.
ODSH také souhlasí s darováním pozemků do vlastnictví obce Puklice.
zveřejnit záměr darování pozemků par. č. 1037/2 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 114 m2 a par. č. 1037/3 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 68 m2 v k. ú. a obci Puklice z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Puklice;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky par. č. 1037/2 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 114 m2 a par. č. 1037/3 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 68 m2 v k. ú. a obci Puklice z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Puklice
Termín- června 2011- 21