Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2011-41

RK-16-2011-41.doc
Číslo jednacíRK-16-2011-41
NázevSouhlas s investiční akcí a spolufinancováním k investiční dotaci na pořízení hardware a software
Zpracoval E. Tomášová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuUsnesením č. 0577/13/2011/RK schválila rada kraje investiční dotace ve výši 700 tis. Kč
pro Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci, Nemocnici Jihlava, příspěvkovou organizaci, Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci, Nemocnici Pelhřimov, příspěvkovou organizaci, Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci
a Zdravotnickou záchrannou službu kraje Vysočina, příspěvkovou organizaci, za účelem hardwarového a softwarového vybavení v souvislosti s pořízením jednotného ERP systému a současně i virtualizaci. V souladu s usnesením č. 0577/13/2011/RK zapracovala uvedená zdravotnická zařízení použití této dotace do investičních plánů jako jedné z příloh finančního plánu na rok 2011. Z důvodu nutnosti realizace tohoto díla tak, aby hardwarové a softwarové vybavení bylo provozuschopné před ukončením veřejné zakázky na ERP, je nezbytné zahájit činnosti na tomto díle. Vzhledem k tomu, že finanční plány na r. 2011 nejsou dosud schváleny, předkládá se tato investiční potřeba samostatným materiálem.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje schválit investiční akce týkající se či související se zprovozněním ERP systému, včetně vlastních zdrojů financování u:
* Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace:
- hardware pro ERP v celkové výši 700 tis. Kč;
* Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace:
- hardware a software pro ERP v celkové výši 810 tis. Kč;
* Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace:
- technologie ERP v celkové výši 800 tis. Kč;
* Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace:
- technologické vybavení pro realizaci ERP v celkové výši 1 200 tis. Kč;
* Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace:
- hardware a software pro ERP ve výši 700 tis. Kč
- bezpečnost sítě - diskové pole ve výši 500 tis. Kč
* Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace:
- server ve výši 408,905 tis. Kč
- optický switch k diskovému poli ve výši 198,282 tis. Kč
- licence Vmware ve výši 300,576 tis. Kč
StanoviskaOdbor ekonomický konstatuje, že rozpočtovým opatřením rady kraje ze dne 12. 4. 2011 byla každému z výše uvedených zdravotnických zařízení poskytnuta investiční dotace ve výši 700 tis. Kč na zřízení jednotného ERP systému. V souladu se zásadami pro sestavování a schvalování finančního plánu a potřebou zahájit nezbytné práce spojené s realizací akce je třeba provést dílčí schválení investičního záměru příslušným orgánem kraje.
* Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace:
- hardware pro ERP v celkové výši 700 tis. Kč;
* Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace:
- hardware a software pro ERP v celkové výši 810 tis. Kč;
* Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace:
- technologie ERP v celkové výši 800 tis. Kč;
* Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace:
- technologické vybavení pro realizaci ERP v celkové výši 1 200 tis. Kč;
* Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace:
- hardware a software pro ERP ve výši 700 tis. Kč;
- bezpečnost sítě - diskové pole ve výši 500 tis. Kč;
* Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace:
- server ve výši 408,905 tis. Kč;
- optický switch k diskovému poli ve výši 198,282 tis. Kč;
- licence Vmware ve výši 300,576 tis. Kč.
Odpovědnost OZ, ředitelé Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, Zdrav
Termín 30. 6. 2011