Detail materiálu pro radu čj. RK-15-2011-08

Číslo jednacíRK-15-2011-08
NázevDarování pozemků v k. ú. Poděbaby a obci Havlíčkův Brod
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší převod pozemků v k. ú. Poděbaby a obci Havlíčkův Brod po dokončení stavby chodníku do vlastnictví města .
Odbor majetkový obdržel od města Havlíčkův Brod žádost o majetkoprávní vypořádání pozemků ve vlastnictví kraje Vysočina, které byly zastavěny vybudovaným chodníkem. Město Havlíčkův Brod na základě smlouvy zakládající právo provést stavbu realizovalo mimo jiné na pozemku ve vlastnictví kraje Vysočina stavbu chodníku. Stavba byla zkolaudována a geometrickým plánem č. 357-1253/2010 zaměřena. Pozemky v majetku kraje, jenž byly stavbou dotčeny, jsou označeny v GP jako par. č. 542/23 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 222 m2 a par. č. 542/24 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 14 m2 a byly odděleny od pozemku par. č. 542/1 ostatní plocha, silnice v k. ú. Poděbaby a obci Havlíčkův Brod.
Pozemek par. č. 542/1 v k.ú. Poděbaby a obci Havlíčkův Brod je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ze dne 10. září 2001 čj. 3796/01-9-KM. Zřizovací listinou byl převeden k hospodaření PO kraje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod je zapsán v katastru nemovitostí pro shora uvedené k. ú. a obec na listu vlastnictví 287.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje žádosti města vyhovět a požadované pozemky mu bezúplatně převést do vlastnictví. Návrh vychází a je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť se jedná o majetek, který bude využit nekomerčně pro veřejně prospěšné účely - k zajištění provozu místní komunikace (chodníku) pro pěší. Pro činnost majetkového hospodáře (správce) KSÚS Vysočiny jsou uvedené pozemky nepotřebné, nevyužitelné a tím i majetkem zbytným.
Podmínka daná zákonem č. 129/2000 Sb., o krajích, platném znění, § 18 odst. 1) - zveřejnění záměru darování uvedených pozemků byla již splněna ve dnech 4. 9.až 5. 10. 2009.
Návrh usnesení předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat nově oddělené pozemky do majetku žadatele.
StanoviskaS převodem nově oddělených pozemků souhlasí KSÚS Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod i odvětvový odbor .
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky par. č. 542/23 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 222 m2 a par. č. 542/24 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 14 m2, nově oddělené geometrickým plánem č. 357-1253/2010 z pozemku par. č. 542/1 v k. ú. Poděbaby a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod.
Termín květen 2011