Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2011-03

RK-12-2011-03.doc  RK-12-2011-03pr01.pdf  RK-12-2011-03pr02.doc
Číslo jednacíRK-12-2011-03
NázevOdpověď na dopis I. náměstka ministra pro místní rozvoj Ing. Daniela Brauna, M.A.
Zpracoval M. Černý, I. Fryšová, D. Vichr, M. Molák
Předkládá M. Hyský, M. Černý
Popis problémuDopisem I. náměstka ministra pro místní rozvoj Ing. Daniela Brauna, M.A. byl kraj Vysočina požádán o určení významnosti prioritních oblastí a identifikace hlavních oblastí podpory s uvedením vazby na Integrované hlavní směry strategie Evropa 2020 a na regionální strategické dokumenty pro další programové období v kraji Vysočina. Dopis Ing. D. Brauna je uveden v materiálu RK-12-2011-03, př. 1. Požadováno bylo vyplnění tabulky, která zohledňuje prioritní oblasti, jejich prioritizaci, hlavní oblasti podpory v návaznosti na příslušné strategické dokumenty kraje Vysočina.
Návrh řešení Formulace odpovědi vychází z 5. Kohezní zprávy a to zejména v souvislosti s usnesením Rady Asociace krajů ČR č. 386 ze dne 14. ledna 2011, kterým byla schválena Pozice krajů k závěrům 5. Kohezní zprávy a strategie krajů při přípravě na realizaci kohezní politiky EU po roce 2013 v České republice . Stanovení prioritních oblastí a míry významnosti prioritních oblastí je dáno tzv. modelem konkurenceschopnosti, který je součástí 5. kohezní zprávy. Míra významnosti bude upravena v dalším procesu přípravy strategie. Hlavní oblasti podpory vzešly z jednání Pracovní skupiny pro strategii Jihovýchod , která koordinuje přípravu strategie pro příští programové období za NUTS II Jihovýchod. Jako nejdůležitější podklad pro formulaci těchto priorit promítnutých do připravované strategie sloužil právě aktualizovaný Program rozvoje kraje Vysočina. Přihlíženo bylo i k dalším strategickým a koncepčním dokumentů kraje Vysočina.
Návrh odpovědi je obsahem materiálu RK-12-2011-03, př. 2.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
odpověď na dopis I. náměstka ministra pro místní rozvoj Ing. Daniela Brauna, M.A. dle materiálu RK-12-2011-03, př. 2.
Odpovědnost ŘSRR, ORR
Termín 1. 4. 2011