Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2011-42

RK-11-2011-42.doc  RK-11-2011-42pr01.pdf  RK-11-2011-42pr02.pdf  RK-11-2011-42pr03.pdf
Číslo jednacíRK-11-2011-42
NázevNávrh na změny v dokumentaci projektu Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě
Zpracoval E.Tomášová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuRada kraje usnesením č. 0305/08/2009/RK schválila postup rozhodování o zadávání víceprací. Dle pravidel platí, že rozhodování o změně na žádost nemocnice je výlučně v kompetenci zřizovatele. Proces probíhá tak, že nemocnice (organizace) podá písemnou žádost na věcně příslušný odbor, ve kterém bude podrobně popsán důvod požadované změny, návrh změny a odhad finančního dopadu.
Zřizovatel rozhodne o dalším postupu (zamítnutí změny, pověření k jednání s projektantem k vypracování upravené dokumentace, zahájení jednání s dodavatelem stavby apod.).

Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace nyní požádala o změnu v projektu Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě .
Podle stávající verze projektu je místnost č. 110 projektována jako jeden prostor, sousedící místnost č. 111 má sloužit jako zádveří a manipulační plocha před vlastním vyšetřením dle materiálu RK-11-2011-42, př. 1.
Nemocnice navrhuje dobudovat příčku v této příjmové ambulanci včetně doplnění dveří minimální šíře 110 cm tak, aby došlo k přepažení. Tímto řešením vznikne nová plnohodnotná místnost se samostatnou počítačovou sítí, elektrostatickou podlahou, evakuačním rozhlasem a ovládáním stropních svítidel.

Zdůvodnění tohoto řešení je následující:
Stávajícím řešením je po celou dobu probíhajícího úkonu zablokovaná příjmová ambulance z důvodu zajištění potřebného soukromí pacienta při vyšetření.
Po dobudování příčky bude prostor na došetření oddělen a ve druhé části bude moci probíhat příprava na vyšetřování a přijímání dalšího pacienta (natáčení EKG, zakládání dokumentace, úkony potřebné i pro ostatní odborné ambulance...). Dojde tak k celkovému urychlení provozu a vznikne prostor pro další odbornou ambulanci.
Návrh řešení Nemocnice ve spolupráci s projektantem připravila projektovou dokumentaci nového řešení včetně výkazu výměr, dle kterého je odhadovaná cena navrhovaného řešení 95 045 Kč bez DPH.
Problematika byla projednána s Úřadem Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod, který souhlasí s provedením tohoto řešení za podmínek, že budou dodržena pravidla a závazné postupy pro zadávání zakázek nespadajících pod aplikaci zákona o veřejných zakázkách.

Radě kraje se navrhuje vyslovit souhlas s provedením změny dle příloh RK-11-2011-42, př. 2 a RK-11-2011-42, př. 3.
StanoviskaOdbor majetkový: k provedení popsaných změn nemá odbor majetkový z technického hlediska žádné připomínky.
souhlasí
se záměrem provedení změny v provedení projektu Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě dle materiálů RK-11-2011-42, př. 2, RK-11-2011-42, př. 3;
pověřuje
majetkový odbor k zahájení jednání s dodavatelem stavby.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, odbor majetkový, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace
Termín 31. 12. 2011