Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2011-30

RK-11-2011-30.doc
Číslo jednacíRK-11-2011-30
NázevNávrh na rozpočtové opatření na kapitole Evropské projekty - přijetí dotace na projekt Propojení systému Rodinných pasů v kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku
Zpracoval L. Hondlová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuJedná se o rozpočtové opatření z důvodu přijetí dotace v rámci projektu Propojení systému Rodinných pasů v kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku z programu Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013 .
Tento projekt má zajistit přeshraniční spolupráci kraje Vysočina se spolkovou zemí Dolní Rakousko (dále též NO ) a jeho cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi a poskytovatelé slev. Projekt směřuje ke zlepšení úrovně nabízených slev pro rodiny, rozšíření nabídky slev a nárůst počtu poskytovatelů, zmenšení rozdílu mezi úrovní a počtem poskytovatelů v jednotlivých regionech příhraničního regionu, podnícení zájmu v rodinách o nejrůznější formy kultury a sportovního vyžití.
V rámci projektu uzavřel kraj Vysočina jako vedoucí partner s Úřadem zemské vlády Dolního Rakouska Dohodu o spolupráci mezi Vedoucím partnerem a projektovými partnery v rámci projektu v Programu Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013 (Dohoda o spolupráci).
V rámci projektu je stanoveno pět monitorovacích období, v průměru šesti měsíců za jedno období. Po uplynutí tohoto období předkládá každý partner do 30 dnů svému kontrolorovi monitorovací zprávu č. 1. Po odsouhlasení těchto zpráv příslušným kontrolorem je vedoucím partnerem zpracována monitorovací zpráva č. 2 (vedoucí partner ji zpracovává i za svého projektového partnera), včetně zpracování žádosti o platbu. Tato zpráva musí být podána do 150 dnů po ukončení monitorovacího období. Teprve po odsouhlasení této druhé monitorovací zprávy mohou být na účet vedoucího partnera poslány vynaložené finanční prostředky. Na účet vedoucího partnera jsou následně převedeny finanční prostředky z Ministerstva pro místní rozvoj ČR (Rozhodnutí o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu na spolufinancování projektu realizovaného v rámci operačního programu Cíl Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013) ve výši 5% způsobilých výdajů vedoucího partnera a finanční prostředky z ERDF (podíl vedoucího partnera a projektového partnera). Vedoucí partner je povinen převést neprodleně prostředky z ERDF svým projektovým partnerům dle jejich certifikovaných výdajů.
Dne 15. 3. 2011 byla kraji Vysočina převedena na devizový účet OP AT-CZ , č. ú.: 1200102487/6800 dotace ve výši 9 650,82 EUR (prostředky z ERDF) a 22. 3. 2011 dotace ve výši 484 EUR (prostředky z Ministerstva pro místní rozvoj) v rámci projektu Propojení systému Rodinných pasů v kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku .
Návrh řešení Odbor sociálních věcí navrhuje radě kraje schválit rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení rozpočtu devizového účtu kraje Vysočina OP AT-CZ o přijaté finanční prostředky v rámci projektu Propojení systému Rodinných pasů v kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku ve výši celkem 10 134,82 EUR a převod finančních prostředků ve výši:
- 8 242,00 EUR (dotace vedoucího partnera z ERDF) a 474,80 EUR (dotace z Ministerstva pro místní rozvoj snížená o poplatky) na zvláštní účet projektu Propojení systému Rodinných pasů v kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku , č. ú.: 4200192818/6800.
- 1 408,82 EUR na účet projektového partnera.
StanoviskaEkonomický odbor
Usnesením 1546/32/2007/RK svěřila rada kraje Krajskému úřadu kraje Vysočina, ekonomickému odboru, rozhodování ve věci nabytí peněz v souladu s § 59 odst. 2 písm. e) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů.
Ekonomický odbor rozhoduje o nabytí peněz ve formě účelové dotace z Ministerstva pro místní rozvoj a z ERDF ve výši 10 134,82 EUR (254 231,96 Kč), která byla připsána na zvláštní účet projektu dne 15. a 22. 3. 2011.
Ekonomický odbor souhlasí s návrhem usnesení.
• rozpočtové opatření na kapitole Evropské projekty spočívající ve zvýšení rozpočtu devizového účtu kraje Vysočina OP AT-CZ o přijaté finanční prostředky v rámci projektu Propojení systému Rodinných pasů v kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku ve výši 10 134,82 EUR (254 231,96 Kč);
• převod finančních prostředků z devizového účtu OP AT-CZ na zvláštní účet projektu Propojení systému Rodinných pasů v kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku ve výši 8 716,80 EUR (218 660,93 Kč).
Odpovědnost OSV, EO
Termín 30. 4. 2011