Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2011-74

RK-09-2011-74.doc
Číslo jednacíRK-09-2011-74
NázevZařazení akce III/35314 Nové Město na Moravě - Tři Studně do kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě
Zpracoval J. Žákovský
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuAkce III/35314 Nové Město na Moravě - Tři Studně zahrnuje rekonstrukci povrchů a modernizaci silnice III/35314 z Nového Města na Moravě do obce Tři Studně. Smyslem je modernizace silničního propojení obcí a měst severovýchodní části kraje Vysočina v návaznosti na zvýšení propustnosti silniční sítě odstraněním bodových závad. Cílem rekonstrukce a modernizace silnice III/35314 je odstranění deformací vozovky, tj. příčných a podélných trhlin v asfaltových vrstvách. Dojde k výměně, případně doplnění příslušenství komunikace, zejména o bezpečnostní zařízení.
Dotčený úsek komunikace plní funkci hlavní příjezdové spojnice ke sportovnímu areálu u Nového Města na Moravě (Areál Zlaté lyže), kde v lednu 2012 proběhne Světový pohár v biatlonu a v únoru 2013 Mistrovství světa v biatlonu.
Kraj Vysočina vede jednání se Státním fondem dopravní infrastruktury o přidělení investiční dotace na realizaci akce. Pro tato jednání musel zajistit odbor dopravy a silničního hospodářství vypracování projektové dokumentace.
Návrh řešení Návrh předpokládá zařadit jmenovitou akci III/35314 Nové Město na Moravě - Tři Studně do kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě. Finanční krytí projektové dokumentace bude realizováno změnou rozpisu rozpočtu v rámci kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky.
Odpovědnost ODSH
Termín 31. 12. 2011