Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2011-24

RK-09-2011-24.doc  RK-09-2011-24pr01.pdf
Číslo jednacíRK-09-2011-24
NázevZveřejnění záměru darování nemovitostí - k. ú. Bezděkov u Libice nad Doubravou
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší žádost obce Bezděkov o bezúplatný převod nemovitostí v k. ú. Bezděkov u Libice nad Doubravou.
Na OM se obrátila obec Bezděkov se žádostí o bezúplatný převod nemovitostí v k. ú. Bezděkov u Libice nad Doubravou dříve sloužících odloučenému pracovišti Středního odborného učiliště technického ve Štěpánově. Jedná se o následující nemovitosti: budova č.p. 7 stojící na pozemku st. par. č. 43, budova bez č.p./č.e. stojící na pozemku st. par. č. 118, pozemky st. par. č. 43 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 969 m2, st. par. č. 118 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 560 m2, par. č. 118 - ost. plocha, neplodná o výměře 1 085 m2 a par. č. 171/5 - ost. plocha,jiná plocha o výměře 500 m2, vše v k. ú. Bezděkov u Libice nad Doubravou, obec Bezděkov.
Obec ve své žádosti uvádí, že nemá žádný společenský sál a budova č.p. 7 by sloužila k pořádání společenských akcí, ubytování účastníků při pořádání různých akcí Bezděkovského léta, popř. jako turistická ubytovna. Obecní zastupitelstvo již projednalo na svém zasedání nabytí uvedených nemovitostí do vlastnictví obce Bezděkov a dne 11. 2. 2011 nabytí nemovitostí schválilo.
Uvedené nemovitosti již byly nabízeny k prodeji v roce 2007, bylo připraveno výběrové řízení a ačkoli byl o nemovitosti původně zájem, do výběrového řízení se nikdo nepřihlásil.
Návrh řešení OM navrhuje žádosti obce Bezděkov vyhovět. Areál odloučeného pracoviště Středního odborného učiliště technického ve Štěpánově je dlouhodobě nevyužívaný, o prodej neprojevil nikdo zájem a nemovitosti postupně, ač je prováděna základní údržba, chátrají. Z tohoto důvodu se OM domnívá, že převod nemovitostí do vlastnictví obce je vhodným řešením.
Darování do vlastnictví obce je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2, neboť darované nemovitosti budou sloužit pro veřejně prospěšné účely.
Zákonnou podmínkou pro převod nemovitostí z vlastnictví kraje je zveřejnění záměru darování na úřední desce krajského úřadu po stanovenou dobu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování nemovitostí a doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat požadované nemovitosti z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Bezděkov.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
zveřejnit záměr darování budovy č. p. 7 stojící na pozemku st. par. č. 43, budovy bez č.p./č.e. stojící na pozemku st. par. č. 118, pozemky st. par. č. 43 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 969 m2, st. par. č. 118 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 560 m2, par. č. 118 - ostatní plocha, neplodná o výměře 1 085 m2 a par. č. 171/5 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 500 m2, vše v k. ú. Bezděkov u Libice nad Doubravou, obec Bezděkov z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Bezděkov;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem budovu č. p. 7 stojící na pozemku st. par. č. 43, budovu bez č.p./č.e. stojící na pozemku st. par. č. 118, pozemky st. par. č. 43 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 969 m2, st. par. č. 118 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 560 m2, par. č. 118 - ostatní plocha, neplodná o výměře 1 085 m2 a par. č. 171/5 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 500 m2, vše v k. ú. Bezděkov u Libice nad Doubravou, obec Bezděkov z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Bezděkov.
Termín 10. května 2011