Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2011-17

RK-09-2011-17.doc  RK-09-2011-17pr01.pdf
Číslo jednacíRK-09-2011-17
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouvy o výpůjčce - k. ú. Hořepník
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší žádost obce Hořepník týkající se uzavření smluv opravňujících obec realizovat stavbu chodníku v rámci akce III/12917 Hořepník - průtah i na pozemcích ve vlastnictví kraje Vysočina.
Na OM se obrátila obec Hořepník se žádostí o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouvy o výpůjčce na užívání části pozemků ve vlastnictví kraje pro stavbu chodníku, která se má realizovat v rámci akce III/12917 Hořepník - průtah.
Akce III/12917 Hořepník - průtah je zařazena v příloze D1 - Souvislé opravy silnic II. a III. tříd a opravy mostů na rok 2011. Na této akci se spoluúčastní i obec, a to výstavbou chodníků. Vzhledem k tomu, že chodníky budou zčásti budovány na pozemcích ve vlastnictví kraje, požádala obec o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu v těch případech, kdy dojde k trvalému záboru a smlouvy o výpůjčce v případu dočasného záboru (zařízení staveniště a skládka materiálu). Jedná se o tyto pozemky: par. č. 877/11 - ost. plocha, silnice, par č. 20/4 - ost. plocha, silnice, par. č. 278/2 - ost. plocha, jiná plocha a par. č. 880/1 1 - ost. plocha, silnice v k.ú. a obci Hořepník. Smlouvy budou obci sloužit pro získání územního a stavebního povolení na výstavbu chodníku.
Pozemky par. č. 877/11, par. č. 20/4, par. č. 278/2 a par. č. 880/1 v k.ú. a obci Hořepník jsou vedeny Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Pelhřimov na LV 442 ve vlastnictví kraje Vysočina, hospodaření se svěřeným majetkem pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny.
Návrh řešení OM navrhuje s obcí Hořepník požadované smlouvy uzavřít. Bez těchto smluv obec nezíská územní a stavební povolení a nebude moci zrealizovat svoji část akce III/12917 Hořepník - průtah.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a obcí Hořepník smlouvu zakládající právo provést stavbu a smlouvu o výpůjčce na užívání částí výše uvedených pozemků pro výstavbu chodníku.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny je investorem akce III/12917 Hořepník - průtah a obec Hořepník se na této akci spoluúčastní. KSUSV souhlasí s uzavřením požadovaných smluv.
uzavřít mezi krajem Vysočina na straně vlastníka pozemků a obcí Hořepník na straně investora stavby:
* smlouvu zakládající právo provést stavbu chodníku v rámci akce III/12917 Hořepník - průtah mimo jiné na částech pozemků par. č. 877/11, par. č. 20/4, par. č. 278/2 a par. č. 880/1 v k. ú. a obci Hořepník;
* smlouvu o výpůjčce na užívání části pozemku par. č. 880/1 (cca 8 m2) v k. ú. a obci Hořepník pro zařízení staveniště, popř. skládku materiálu rámci stavby III/12917 Hořepník - průtah.
Termín. 30. dubna 2011