Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2011-39

RK-07-2011-39.doc  RK-07-2011-39pr01.doc
Číslo jednacíRK-07-2011-39
NázevFOND VYSOČINY - grantový program Jdeme příkladem - předcházíme odpadům 2011
Zpracoval E. Navrátilová
Předkládá Z. Ryšavý
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu předcházení vzniku odpadů, využívání materiálů šetrných k životnímu prostředí a třídění využitelných složek odpadu určeného pro obce, příspěvkové organizace obcí i kraje a jiné právnické osoby vykonávající činnost školy nebo školského zařízení s maximální podporou 20 tis. Kč na jeden projekt.
Cílem GP je propagace a podpora předcházení vzniku odpadů, zvýšení využívání materiálů šetrných k životnímu prostředí a správné třídění využitelných složek odpadu prostřednictvím významných názorových vůdců - nositelů informací o předcházení i nakládání s odpady a o šetrném přístupu k životnímu prostředí, kterými jsou oprávnění příjemci podpory.
Návrh řešení Odbor životního prostředí Krajského úřadu kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program v objemu 0,5 mil. Kč na podporu předcházení vzniku odpadů, využívání materiálů šetrných k životnímu prostředí a třídění využitelných složek odpadu dle přílohy materiálu
RK-07-2011-39, př. 1.
Podpora projektů přispěje k plnění cílů Plánu odpadového hospodářství kraje Vysočina, zákona o odpadech a směrnic Evropské unie.
Oproti prvnímu ročníku GP v roce 2009 byla snížena maximální výše podpory z 80 tis. Kč na 20 tis. Kč, upravena specifická kritéria a rozšířen okruh příjemců podpory.
StanoviskaUsnesením 003/01/2011/Kzžp Komise pro zemědělství a životní prostředí Rady kraje Vysočina doporučuje radě kraje vzít na vědomí předkládaný grantový program Jdeme příkladem - předcházíme odpadům 2011 dle materiálu Kzžp-01-2011-04, př. 1 a doporučit zastupitelstvu kraje vyhlásit tento grantový program.

Stanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Jdeme příkladem - předcházíme odpadům 2011 dle materiálu RK-07-2011-39, př. 1.
Odpovědnost odbor životního prostředí
Termín 31. 3. 2011