Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2011-14

Číslo jednacíRK-07-2011-14
NázevDarování pozemků v k. ú. Kaliště u Horních Dubenek, obec Kaliště
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší žádost obce Horní Dubenky o majetkoprávní vypořádání pozemku po dokončení stavby čistírny odpadních vod v k.ú. Kaliště u Horních Dubenek.
Na OM se obrátila obec Horní Dubenky se žádostí o majetkoprávní vypořádání pozemku dotčeného stavbou čistírny odpadních vod a předložila za tím účelem geometrický plán č. 117-83/2010, z něhož je patrné, že stavbou ČOV byl dotčen pozemek par. č. 1199/2 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 146 m2, oddělený z pozemku par. č. 1199 - ost. plocha, silnice v k.ú. Kaliště u Horních Dubenek.
Pozemek par. č. 1199 v k.ú. Kaliště u Horních Dubenek, obec Kaliště je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Jihlava na LV 103 ve vlastnictví kraje Vysočina a je svěřen k hospodaření Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny.
Návrh řešení OM navrhuje požadovaný pozemek obci Horní Dubenky darovat. Tomu musí předcházet zveřejnění záměru darování pozemku na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Pozemek se stal součástí areálu čistírny odpadních vod a již neslouží jako pozemek silniční. Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Darovaný pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude užíván komerčně. V případě kladného rozhodnutí o darování, bude pozemek vyjmut dodatkem zřizovací listiny z hospodaření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování pozemku a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat dotčený pozemek z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Horní Dubenky.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Jihlava i ODSH souhlasí s darováním pozemku par. č.1199/2 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 146 m2, oddělený z pozemku par. č. 1199 - ost. plocha, silnice v k.ú. Kaliště u Horních Dubenek do vlastnictví obce Horní Dubenky.
zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 1199/2 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 146 m2, odděleného GP č. 117-83/2010 z pozemku par. č. 1199 - ost. plocha, silnice v k. ú. Kaliště u Horních Dubenek, obec Kaliště z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 1199/2 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 146 m2, oddělený GP č. 117-83/2010 z pozemku par. č. 1199 - ost. plocha, silnice v k. ú. Kaliště u Horních Dubenek, obec Kaliště z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky.
Termín. 22. března 2011