Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2011-03

RK-07-2011-03.doc  RK-07-2011-03pr01.pdf
Číslo jednacíRK-07-2011-03
NázevUzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene v k. ú. Trhonice
Zpracoval H. Brázdilová
Popis problémuKraj Vysočina je investorem stavby II/375 Jimramov - most ev. č. 375-001 . Tato stavba si vynutila i přeložku STL plynovodu do pozemků par. č. 847/1, 847/2, 811/3 a 812/1 vedených v katastru nemovitostí pro k. ú. Trhonice a obec Jimramov na LV č. 1, jejichž vlastníkem je městys Jimramov.
Vlastník výše uvedených pozemků dal investorovi souhlas s umístěním přeložky STL plynovodu do těchto pozemků. Investor s ním také předběžně dojednal uzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene ve prospěch vlastníka plynovodu, tj. JMP Net, s. r. o., a to za dohodnutou jednorázovou úhradu za zřízení věcného břemene ve výši 100 Kč bez DPH. Smlouva o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene je dle zákona 183/2006 Sb., stavební zákon, jednou z podmínek vydání stavebního povolení pro tuto stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene užívání částí pozemků par. č. 847/1, 847/2, 811/3 a 812/1 v k. ú. Trhonice a obci Jimramov mezi vlastníkem těchto pozemků, tj. městysem Jimramov, jako budoucím povinným z věcného břemene a JMP Net, s.r.o., jako budoucím oprávněným z věcného břemene za účelem zřízení (uložení), provozu, údržby a oprav plynárenského zařízení, kdy účastníkem této smlouvy bude i kraj Vysočina jako investor vynucené přeložky, a to za jednorázovou úhradu za zřízení věcného břemene ve výši 100 Kč bez DPH. Veškeré náklady spojené s vynucenou přeložkou je ze zákona povinen nést investor přeložky.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít úplatnou smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene mezi vlastníkem pozemků par. č. 847/1, 847/2, 811/3 a 812/1 v k. ú. Trhonice a obci Jimramov, tj. městysem Jimramov, jako budoucím povinným z věcného břemene a JMP Net, s. r. o., jako budoucím oprávněným z věcného břemene za účelem zřízení (uložení), provozu, údržby a oprav plynárenského zařízení s tím, že účastníkem smlouvy bude i kraj Vysočina jako investor vynucené přeložky STL plynovodu, za jednorázovou úhradu za zřízení věcného břemene ve výši 100 Kč bez DPH.
Termín 30. 04. 2011