Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2011-18

RK-04-2011-18.doc  RK-04-2011-18pr01.doc
Číslo jednacíRK-04-2011-18
NázevSložení odborné pracovní skupiny pro výběr nominací do ankety Zlatá jeřabina - Cena kraje Vysočina za kulturní počin roku 2010 a do přeshraniční soutěže
Zpracoval M. Mátlová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuOdbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje radě kraje vzít na vědomí složení odborné pracovní skupiny pro výběr nominací do ankety Zlatá jeřabina - Cena kraje Vysočina za kulturní počin roku 2010 a do přeshraniční soutěže.
Zastupitelstvo kraje Vysočina svým usnesením č. 0513/07/2010/ZK ze dne 14. 12. 2010 schválilo vyhlášení 7. ročníku ankety Zlatá jeřabina - Cena kraje Vysočina za kulturní počin roku 2010. Cílem ankety je poukázat na množství zajímavých kulturních akcí probíhajících celoročně v kraji Vysočina a na bohaté kulturní dědictví a péči o něj. Cena kraje Vysočina za kulturní počin roku 2010 se vyhlašuje ve dvou kategoriích: kategorii Kulturní aktivita, která je určena pro kulturní akce, hudební a divadelní festivaly, koncerty apod. konané v roce 2010 na území kraje Vysočina, a kategorii Péče o kulturní dědictví. V kategorii Péče o kulturní dědictví jsou zahrnuty obnovy kulturních památek uskutečněné nebo ukončené v roce 2010.
Mediálním partnerem letošního ročníku ankety je Český rozhlas Region. Nominace do ankety probíhají od 3. do 28. 1. 2011. Úkolem odborné pracovní skupiny bude na základě vyhodnocení a objektivního posouzení došlých návrhů sestavit seznam 30 nominací v každé kategorii. Seznam vybraných nominací bude projednán radou kraje a poté bude vyhlášena anketa Zlatá jeřabina , ve které bude moci veřejnost hlasovat o nejlepším kulturním počinu v obou kategoriích od 1. 3. 2011 do 8. 4. 2011. Ceny prvním třem kulturním počinům v každé kategorii budou předány při slavnostním večeru v Horáckém divadle Jihlava 19. května 2011.
Dále odborná pracovní skupina vybere 2 kulturní počiny z každé kategorie, které postoupí do přeshraniční soutěže. Tato přeshraniční soutěž bude vyhlášena v rámci projektu MA-G 21 (spolupráce mezi místní Agendou 21 v kraji Vysočina a programem Gemeinde 21 v Dolním Rakousku) a postoupí do ní také projekty ze soutěže Skutek roku 2010 a Vesnice roku 2011.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje Radě kraje Vysočina vzít na vědomí složení odborné pracovní skupiny pro výběr nominací do ankety Zlatá jeřabina - Cena kraje Vysočina za kulturní počin roku 2010 a do přeshraniční soutěže dle materiálu RK-04-2011-18, př. 1. Odbornou pracovní skupinu tvoří zástupci samosprávy, odborníci pro oblast kultury, památkové péče a pro oblast vnějších vztahů. Úkolem této pracovní skupiny bude objektivně posoudit, vyhodnotit a vybrat 30 kulturních počinů v každé kategorii, a také vybrat kulturní počiny, které postoupí do přeshraniční soutěže.
StanoviskaORR souhlasí s navrženým usnesením.
bere na vědomí
složení odborné pracovní skupiny pro výběr nominací do ankety Zlatá jeřabina - Cena kraje Vysočina za kulturní počin roku 2010 a do přeshraniční soutěže ve složení dle materiálu
RK-04-2011-18, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu