Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2010-76

NázevZvýšení limitu mzdových prostředků Domova pro seniory Velký Újezd
Zpracoval J. Bína
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuV souvislosti s ukončením činnosti Domova důchodců Velký Újezd, příspěvkové organizace, byla zpracována inventarizace finančního plánu DD do konce roku 2010 a organizace zároveň požádala o zvýšení závazného ukazatele Prostředky na platy. Mzdový limit - závazný ukazatel prostředků na platy byl po vzájemné dohodě a na základě plánovaného snižování personálního obsazení organizace snížen usnesením Rady Kraje Vysočina 1628/34/2010/RK o 1 905 tis. Kč. Vzhledem k okolnostem, kterými bylo zejména pomalejší snižování počtu klientů a umisťování klientů v jiných zařízeních sociálních služeb, bylo nutné zaměstnávat větší počet zaměstnanců v přímé obslužné péči po dobu delší, než byl původní odhad. Pomalejší umisťování klientů v okolních zařízeních bylo způsobené hlavně s ohledem na volné kapacity a výběr klientů, kteří z důvodu rekonstrukce zařízení musejí na přechodnou dobu využít služeb jiných zařízeních, měli požadavky na místo, které bylo nejblíže např. k jejich rodnému kraji a nebo příbuzným. Tyto klienty lidi bylo nutné delší dobu personálně zajišťovat, což mělo za následek vyšší potřebu prostředků na platy oproti původnímu odhadu. Potřeba navýšení prostředků na platy je vyčíslena na částku 800 tis. Kč (z částky 11 668 tis. Kč na 12 468 tis. Kč). Financování této změny bude kryto z vyšších příjmů dosažených delším pobytem klientů v zařízení.
Návrh řešení Odbor sociálních věcí navrhuje, aby rada kraje schválila zvýšení závazného ukazatele limit prostředků na platy organizace Domov důchodců Velký Újezd, příspěvková organizace.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
zvýšení závazného ukazatele limit prostředků na platy Domov důchodců Velký Újezd, příspěvkové organizace z částky 11 668 tis. Kč na částku 12 468 tis. Kč.
Odpovědnost odbor sociálních věcí, odbor ekonomický
Termín do 30. 12. 2010