Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2010-63

RK-40-2010-63.doc  RK-40-2010-63pr01.xls
Číslo jednacíRK-40-2010-63
NázevŽádost Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace o změnu investičního plánu pro rok 2010
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuRada kraje usnesením č. 0975/21/2010/RK schválila finanční plán Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace na rok 2010 jehož součástí je investiční plán. Následně došlo k úpravám investičního plánu, poslední změna byla schválena usnesením č. 1773/37/2010/RK.
Nemocnice nyní požádala o doplnění investičního plánu o následující akce:
* Měřič kvality vzduchu za 60 tis. Kč - jde o zařízení pro měření kvality vyráběného medicinálního vzduchu v kompresorové stanici (dle předpisu SÚKL LEK 15 má nemocnice za povinnost provádět měření 1x měsíčně). Dodavatelský způsob měření je minimálně 2 - 3x dražší, náklady na pořizovanou investici se vrátí během jednoho roku.
* Bg metr - jde o náhradu stávajícího značně opotřebeného měřidla aktivity BQM 3 z roku 1994. Přístroj je používán denně a při jeho poruše nelze provádět vyšetření. V současné době pracuje na samé hranici použitelnosti. Pořízení nového měřiče aktivity zvýší bezpečnost pacientů při aplikaci radiofarmak přesnějším nastavením.
Oba přístroje budou hrazeny z vlastních zdrojů nemocnic a z darů.

Nemocnice zároveň požádala zřizovatele o možnost dokončení investiční akce Dialyzační přístroje v ceně 1 200 tis. Kč v roce 2011. Jde o prostou náhradu za dva hemodialyzační přístroje Gambro AK100 pořízené v roce 1993, pro které již nejsou k dispozici náhradní díly a které jsou z hlediska dalšího provozu nevyhovující.
Pořízení dialyzačního přístroje bylo schváleno zřizovatelem již koncem roku 2009 s tím, že výběrové řízení bude dokončeno v roce 2010. Vzhledem ke skutečnosti, že několik potencionálních dodavatelů projevilo velký zájem o účast ve veřejné zakázce a nabídlo zápůjčku svých hemodialyzačních přístrojů k odzkoušení kvality ještě před zahájením zadávacího řízení, byl termín vypsání veřejné zakázky posunut do druhé poloviny roku. V současné době nemocnice připravuje zadávací dokumentaci - předmětem veřejné zakázky bude kromě přístrojů i nezaměnitelný spotřební materiál na čtyři roky provozu.
Dialyzační přístroje budou hrazeny z vlastních prostředků investičního fondu nemocnice.
Návrh řešení Radě kraje se navrhuje schválit zařazení uvedených akcí do investičního plánu na rok 2010 s tím, že akce budou financovány z vlastních zdrojů nemocnice. Rozpis investičních akcí pro rok 2010 je uveden v materiálu RK-40-2010-63, př. 1.
StanoviskaEkonomický odbor k předloženému materiálu nemá připomínky.
souhlasí
se zařazením vyjmenovaných investičních akcí dle materiálu RK-40-2010-63 do investičního plánu Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace pro rok 2010 s tím, že tyto akce bude nemocnice financovat z vlastních zdrojů investičního fondu;
investiční plán Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace na rok 2010 dle materiálu RK-40-2010-63, př. 1;
ukládá
ředitelce Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace zařadit investiční akci Dialyzační přístroje do investičního plánu v roce 2011.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2011