Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2010-28

RK-40-2010-28.doc  RK-40-2010-28pr01.pdf
Číslo jednacíRK-40-2010-28
NázevUzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene - k.ú. Úsobí
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene, kterou bude řešeno dotčení pozemku par. č . 1171 - vodní plocha, koryto vodního toku přirozené nebo upravené v k.ú. a obci Úsobí stavbou, jejímž investorem je kraj Vysočina.
Kraj Vysočina připravuje stavbu Rekonstrukce silničního mostu ev. č. 348-004 přes přepad z Panského rybníka v Úsobí na Úsobském potoce v řkm 14,450 . Jedním z dotčených pozemků je pozemek par. č. 1171 v k.ú. a obci Úsobí. Na tomto pozemku má být umístěno opevnění koryta potoka v délce 4,40 m. Vlastník tohoto pozemku - Česká republika, právo hospodařit má Povodí Vltavy, státní podnik, Holečkova 106/8, Praha 5 chce užívání pozemku řešit uzavřením smlouvy o zřízení věcného břemene, kterému bude předcházet smlouva o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že pro účely stavebního řízení je třeba mít ošetřeno užití cizího pozemku pro stavbu smlouvu a vlastník pozemku požaduje uzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene, OM navrhuje uzavřít s Českou republikou, Povodím Vltavy, státní podnik smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene na užívání části výše uvedeného pozemku. Vlastník pozemku požaduje za zřízení věcného břemene jednorázovou úhradu ve výši 10 000 Kč.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina, na straně investora stavby a Českou republikou, Povodím Vltavy, st. podnik, na straně vlastníka pozemku smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene na užívání části pozemku par. č. 1171 v k.ú. a obci Úsobí pro výše uvedenou stavbu.
StanoviskaKrajská správa údržba silnic Vysočiny připravuje realizaci stavby a o uzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene požádalo.
uzavřít mezi krajem Vysočina, na straně investora stavby a Českou republikou, Povodím Vltavy, st. podnik, Holečkova 106/8, Praha 5 Smíchov, IČ: 708 899 53 na straně vlastníka pozemku smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene na užívání části pozemku par. č. 1171 v k.ú. a obci Úsobí pro stavbu Rekonstrukce silničního mostu ev.č. 348-004 přes přepad z Panského rybníka v Úsobí na Úsobském potoce v řkm 14,450 , a to za jednorázovou úhradu ve výši 10 000 Kč, bez DPH.
Termín 30. ledna 2011