Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2010-25

RK-40-2010-25.doc  RK-40-2010-25pr01.pdf
Číslo jednacíRK-40-2010-25
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě - k.ú. a obec Světlá nad Sázavou
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na části pozemků par. č. 1093/3 - ost. plocha, silnice a par. č. 1093/8 - ost. plocha, ost. komunikace v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou, které mají být dotčeny stavbou Rekonstrukce mostu v km 46,640 trati Kácov - Světlá nad Sázavou - chodníky, komunikace , jejímž investorem je město Světlá nad Sázavou.
Na OM se obrátilo město Světlá nad Sázavou se žádostí o uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na část výše uvedených pozemků. S městem Světlá nad Sázavou uzavřel kraj Vysočina smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene na užívání části pozemku par. č. 1093/3 v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou pro uložení inženýrských sítí budovaných v rámci této stavby. Součástí stavby je též vybudování chodníku. Město chce požádat na výstavbu chodníku o dotaci Státní fond dopravní infrastruktury, přílohou žádosti jsou doklady o vlastnictví dotčených pozemků nebo smlouva o budoucí darovací smlouvě, která zabezpečuje budoucí vlastnictví dotčených pozemků. Bez této smlouvy žádost města nemůže být kladně vyřízena.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s městem Světlá nad Sázavou smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemků par. č. 1093/3 a par. č. 1093/8 v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou. Uzavření budoucí darovací smlouvy předpokládá zveřejnění záměru darovat části pozemků par. č. 1093/3 a par. č. 1093/8 zastavěné chodníkem na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování části pozemků par. č. 1093/3 a par. č. 1093/8 v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou určených pro výstavbu chodníku a doporučit zastupitelstvu kraje uzavřít budoucí darovací smlouvu mezi krajem Vysočina a městem Světlá nad Sázavou na části výše uvedených pozemků.
StanoviskaKrajská správa údržba silnic Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod souhlasí s uzavřením budoucí darovací smlouvy mezi krajem Vysočina a městem Světlá nad Sázavou na části pozemků par. č. 1093/3 a par. č. 1093/8 v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou.
zveřejnit záměr darování části pozemků par. č. 1093/3 - ost. plocha, silnice a par. č. 1093/8 - ost. plocha, ost. komunikace v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou určené pro výstavbu chodníku z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Světlá nad Sázavou;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a městem Světlá nad Sázavou, ve které se kraj zaváže darovat městu Světlá nad Sázavou části pozemků par. č. 1093/3 - ost. plocha silnice a par. č. 1093/8 - ost. plocha, ost. komunikace určené pro výstavbu chodníku z vlastnictví kraje do vlastnictví města Světlá nad Sázavou.
Termín 1. února 2011