Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2010-10

RK-40-2010-10.doc  RK-40-2010-10pr01.pdf
Číslo jednacíRK-40-2010-10
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě s městem Chotěboř
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší užití pozemků ve vlastnictví kraje Vysočina k realizaci stavby chodníku jejímž investorem bude město Chotěboř.
Na jednání konaném dne 8. 12. 2010 se zástupci města Chotěboř ohledně realizace stavby II/345 - průtah - úsek č. 2, kterého se zúčastnil pracovník OM, byl zástupci města vznesen požadavek na uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na závazný převod pozemků ve vlastnictví kraje, které mají být zastavěny chodníkem při stavbě II/345 Chotěboř - průtah - úsek č. 1 . Jedná se o části pozemků par. č. 4487/4, par. č. 4488 a část pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 4663 v k. ú. a obci Chotěboř. Požadavek města vychází z potřeby doložení dokladů prokazujících, že po dokončení stavby se stane jejich vlastníkem pro možnost čerpat dotační prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury - oblast zvyšování bezpečnosti. Pro potřeby vydání stavebního povolení na výše uvedenou akci rada kraje usnesením 1707/36/2010/RK rozhodla uzavřít s městem Chotěboř smlouvu zakládající právo provést stavbu. Tato smlouva však nestačí pro poskytnutí dotace ze SFDI.
Pozemky shora uvedené jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona
č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne
10. 9. 2001. Zřizovací listinou byly dány k hospodaření (dříve správy) příspěvkové organizaci kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod jsou pozemky vedeny na listu vlastnictví 320 pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Na základě výše uvedeného, odbor majetkový navrhuje požadavku města vyhovět a uzavřít s ním smlouvu o budoucí darovací smlouvě na budoucí bezúplatný převod částí pozemků par. č. 4487/4, par. č. 4488 a ZE-PK par. č. 4663, které budou zastavěny chodníkem. Budoucí bezúplatný převod je navrhován v souladu s příslušnými ustanoveními Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť části uvedených pozemků budou využity pro stavbu veřejného zájmu a budou nekomerčně využívány. V souladu s zákonem č. 129/2000 Sb., o krajích § 18 odst. 1 musí být záměr převodu pozemků zveřejněn po dobu nejméně 30 dnů na úřední desce krajského úřadu před vydáním rozhodnutí o převodu zastupitelstvem kraje. Město po dokončení výstavby nechá stavbu geometricky zaměřit a požádá o majetkoprávní vypořádání zastavěných pozemků.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o zveřejnění záměru převodu pozemků a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána, neboť byla odsouhlasena projektová dokumentace na uvedenou akci.
zveřejnit záměr kraje darovat městu Chotěboř části pozemků par. č. 4487/4, par. č. 4488 a ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 4663 v k. ú. a obci Chotěboř pro výstavbu chodníku;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina na straně budoucího dárce a městem Chotěboř na straně budoucího obdarovaného na převod částí pozemků par. č. 4487/4, par. č. 4488 a části pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 4663 v k. ú. a obci Chotěboř, které budou zastavěny chodníkem při realizaci stavby II/345 Chotěboř - průtah - úsek č. 1.
Termín únor 2011