Detail materiálu pro radu čj. RK-39-2010-77

Číslo jednacíRK-39-2010-77
NázevMajetkoprávní příprava stavby II/353 D1 - Rytířsko - Jamné
Zpracoval P. Krepčík
Popis problémuJedná se o nájemní smlouvu k pozemkům trvale dotčeným stavbou kraje.
Kraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. V seznamu akcí plánovaných k zahájení v roce 2012 je zařazena i stavba II/353 D1 - Rytířsko - Jamné . Tato stavba by měla být spolufinancována z prostředků EU v rámci ROP. Potřeba přeložky silnice II/353 v obchvatu obce Jamné a Rytířsko je dána jejími nevyhovujícími parametry v průtahu obcí. Předmětný úsek silnice vykazuje četné dopravní závady, které se vzhledem k narůstajícímu dopravnímu zatížení prohlubují. Jedná se o přeložku silnice II/353 D1 - Rytířsko - Jamné, v rámci které dojde k přeložkám inženýrských sítí a úprava části koryta potoka. V této souvislosti zastupitelstvo kraje rozhodlo usnesením 0454/06/2009/ZK nabýt pozemky tvořící trvalý zábor stavby do vlastnictví kraje. Část předmětných pozemků je ve vlastnictví České republiky, správa nemovitostí ve vlastnictví státu Pozemkový fond České republiky, který dle vnitřních směrnic tyto pozemky kraji po dobu stavby pronajme a po ukončení stavby je bezúplatně převede do vlastnictví kraje Vysočina.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít nájemní smlouvu s Pozemkovým fondem České republiky na pozemky par. č. 289/7 - orná půda o výměře 399 m2, par. č. 396/2 - trvalý travní porost o výměře 394 m2 a par. č. 398/6 - trvalý travní porost o výměře 12 m2, všechny v k.ú. Jamné u Jihlavy a pozemku par. č. 130/3 - ostatní plocha, ostatní komunikace v k.ú. Rytířsko na dobu neurčitou takto:
- od data účinnosti smlouvy do nabytí právní moci stavebního povolení, na základě kterého bude moci nájemce realizovat výše uvedenou stavbu za nájemné stanovené dohodou ve výši 100 Kč/rok
- od data nabytí právní moci stavebního povolení, na základě kterého bude moci nájemce realizovat výše uvedenou stavbu za nájemné stanovené dohodou ve výši 5796 Kč.
Po ukončení stavby kraj požádá o realizaci převodu předmětných pozemků do svého vlastnictví bezúplatným převodem. Po přechodu vlastnického práva nájemní vztah skončí.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít nájemní smlouvu mezi Vysočinou na straně nájemce a Pozemkovým fondem České republiky na straně pronajímatele na pozemky par. č. 289/7 - orná půda o výměře 399 m2, par. č. 396/2 - trvalý travní porost o výměře 394 m2 a par. č. 398/6 - trvalý travní porost o výměře 12 m2, všechny v k. ú. Jamné u Jihlavy a pozemku par. č. 130/3 - ostatní plocha, ostatní komunikace v k. ú. Rytířsko na dobu neurčitou za nájemné stanovené dohodou ve výši 100 Kč/rok po dobu od data účinnosti smlouvy do nabytí právní moci stavebního povolení na stavbu II/353 D1 - Rytířsko - Jamné a za nájemné stanovené dohodou ve výši 5796 Kč/rok po dobu od nabytí právní moci stavebního povolení na stavbu II/353 D1 - Rytířsko - Jamné
Termín 28. 2. 2011