Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2010-52

RK-38-2010-52.doc  RK-38-2010-52pr01.pdf  RK-38-2010-52pr02.pdf  RK-38-2010-52pr03.doc
Číslo jednacíRK-38-2010-52
NázevNávrh na změny v dokumentaci projektu Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuMateriál řeší problematiku návrhu změn projektu Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě .
1. změna dokumentace
Rada kraje usnesením č. 0305/08/2009/RK schválila postup rozhodování o zadávání víceprací u projektů na čerpání prostředků z operačního programu ROP NUTS II Jihovýchod na nemocniční infrastrukturu v kraji Vysočina. Dle pravidel platí, že rozhodování o změně na žádost nemocnice je výlučně v kompetenci zřizovatele. Proces probíhá tak, že nemocnice podá písemnou žádost na věcně příslušný odbor, ve kterém bude podrobně popsán důvod požadované změny, návrh změny a odhad finančního dopadu.
Zřizovatel rozhodne o dalším postupu (zamítnutí změny, pověření k jednání s projektantem k vypracování upravené dokumentace, zahájení jednání s dodavatelem stavby apod.).
Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace požádala o změnu projektu, dle následujícího popisu:
Projektová dokumentace celého objektu pavilonu interních oborů byla řádně schválena ve stavebním řízení a odpovídá jak tehdy platné vyhlášce č. 369/2001 Sb., o obecně technických požadavcích pro užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace, tak i požadavkům sdružení pro životní prostředí zdravotně postižených v ČR jenž bylo účastníkem stavebního řízení a oficiálně se k této dokumentaci vyjadřovalo. Z vyjádření vyplýval požadavek na jeden vyhrazený pokoj pro vozíčkáře včetně hygienického zařízení na každé patro.
Realizační projektová dokumentace byla provedena v souladu se závazným stanoviskem sdružení zdravotně postižených v ČR, které bylo součástí stavebního povolení.
Normy pro zdravotnictví, či pro bezbariérové užívání staveb neřeší problematiku počtu bezbariérových pokojů, očista případného imobilního pacienta probíhá v koupelně a to s asistencí personálu.
Projekt nepředpokládal používání invalidních vozíků na pokojích, rekonstruované pokoje nejsou na tento stav dimenzovány. Nicméně zkušenosti z provozu interního pavilonu ukazují, že počet pacientů se sníženou nebo omezenou schopností pohybu narůstá.
Nemocnice tedy požádala o možnost úpravy buňky na každém rekonstruovaném patře ( tj. 2. a 3. NP) tak, aby byly přizpůsobeny této skutečnosti.
2. změna harmonogramu
Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace požádala o změnu harmonogramu dokončení projektu Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě:
Důvodem je skutečnost, že po dokončení prací právě probíhající čtvrté etapy budou probíhat ještě závěrečné úpravy rehabilitačního oddělení, které však můžou započít až po vybavení instalaci zdravotnických technologií v rekonstruované části, kam se přestěhují ambulance dosud dočasně umístěny v rekonstruovaných prostorách rehabilitace. Navrhuje se následující postup:
* 31. 07. 2011 - dokončení stavby a předání budovy interny dodavatelem - dokončení IV. etapy stavby
* 01. 08. 2011 - 23. 08. 2011 - instalace zdravotnických technologií, kolaudace, stěhování (a s tím souvisejí uvolnění prostor rehabilitačního oddělení)
* 24. 08. 2011 - 30. 09. 2011 - stavební práce související s odstraněním provizorních opatření v prostorách rehabilitačního oddělení (srpen 2009 - srpen 2010 provoz dialýzy; srpen 2010 - srpen 2011 ambulance interního oddělení)
* 30. 09. 2011 - předání stavby dodavatelem
* I. polovina října 2011 - dovybavení rehabilitačního oddělení, jednání se stavebním úřadem, trvalý provoz rehabilitačního oddělení.
Návrh řešení Návrh na změnu předpokládá úpravu hygienické buňky č. 303 v pokoji č. 302 a buňky 203 v pokoji 202. Jde o minimální zásah do původně navrženého stavu - předpokládá se instalace invalidního WC místo běžného včetně montáže madel. Místo celé sprchové kabiny by mělo být namontováno sedátko, spád a odtok vody přímo v rovině podlahy. Půdorys hygienické buňky by se neměnil, došlo by pouze k osazení širších dveří. Rozsah keramických obkladů a maleb by zůstal stejný.
Úprava koupelny na bezbariérovou nebude mít dle vyjádření projektanta vliv na konečnou cenu díla. Rozsah úprav dokumentuje přiložená dokumentace pro srovnání vzhledu a obsahu buňky č. 303 v 3. NP před (RK-38-2010-52, př. 1) a po úpravě (RK-38-2010-52, př. 2). Totéž by bylo provedeno v patře o poschodí níže, tj. v 2. NP.
Buňky jsou určené spíše pro osoby se sníženou pohyblivostí.
Radě kraje se navrhuje schválit uvedenou změnu, která bude mít podstatný vliv na zvýšení nezbytného komfortu pobytu pacientů se sníženou schopností pohybu na lůžkových oddělení interny a nezpůsobí zvýšení nákladů v samotné realizaci projektu. Dopracování dodatku k dokumentaci bude řešit nemocnice ze svých finančních prostředků.
Současně se radě kraje navrhuje rozhodnout o uzavření Dodatku č. 6 ke Smlouvě o dílo mezi Vysočinou a firmou UNISTAV a. s. uzavřené dne 3. července 2008.
StanoviskaMajetkový odbor souhlasí s navrhovaným řešením.
bere na vědomí
navržené změny projektu Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě dle popisu uvedeném v materiálu RK-38-2010-52 a dle materiálů RK-38-2010-52, př. 1, RK-38-2010-52, př. 2;
pověřuje
* odbor majetkový:
- jednáním s projektantem k vypracování upravené dokumentace a výkazu-výměr;
- zahájením jednání s dodavatelem stavby o uvedených změnách;
* odbor zdravotnictví projednat uvedenou změnu s Úřadem regionální rady ROP JV coby poskytovatelem dotace;
uzavřít Dodatek č. 6 ke Smlouvě o dílo mezi Vysočinou a firmou. UNISTAV a. s. uzavřené dne 3. 7. 2008 dle materiálu RK-38-2010-52, př. 3.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, odbor majetkový, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace
Termín 31. 12. 2010