Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2010-34

Číslo jednacíRK-38-2010-34
NázevSmlouva o budoucí darovací smlouvě - k. ú. Chotěboř
Zpracoval J. Mikésková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší budoucí darování stavby kruhové křižovatky s napojením obchodního centra a parkoviště (místo stavby Chotěboř), včetně darování pozemků stavbou dotčených.
Na odbor majetkový se obrátila společnost AGROPROJEKT JIHLAVA, spol. s.r.o. se sídlem v Jihlavě, Strojírenská 4/7, zastupující na základě plné moci společnost AGILE, se sídlem Mírové náměstí 133, Ústí nad Orlicí, PSČ 562 01, IČ: 150 30 741, se žádostí o vyhotovení smlouvy zakládající právo stavby na vybudování kruhové křižovatky s napojením obchodního centra a parkoviště pro nově budované obchodní centrum v Chotěboři.
Usnesením 1762/37/2010/RK ze dne 23. 11. 2010 Rada kraje Vysočina vyslovila souhlas s dotčením pozemku par. č. 4653/1 v k. ú. Chotěboř stavbou Obchodní centrum Chotěboř - stavba kruhové křižovatky s napojením na obchodní centrum a vybudování parkoviště. Zároveň rozhodla uzavřít smlouvu zakládající právo stavby na výše uvedenou stavbu. Smlouva zakládající právo stavby neřešila budoucí převod vybudované křižovatky do vlastnictví kraje Vysočina. Investor stavby sdělil souhlas s vyhotovením budoucí darovací smlouvy, kterou se zaváže převést po dokončení stavbu včetně zastavěných pozemků do vlastnictví kraje Vysočina.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že nově vybudovaná kruhová křižovatka se stane součástí silnice II/344, je třeba investora zavázat k bezúplatnému převodu stavby i pozemků, kterých se stavba dotkne, do vlastnictví kraje Vysočina.
Odbor majetkový navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi společností AGILE, se sídlem Mírové náměstí 133, Ústí nad Orlicí, PSČ 562 01, IČ: 150 30 741 na straně budoucího dárce a Vysočiny na straně budoucího obdarovaného, jejímž předmětem bude převod stavby včetně pozemků jí zastavěnými.
StanoviskaKe stavbě bylo dne 26. 10. 2010 vydáno stanovisko Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod obsahující závazné podmínky pro provedení stavby. Krajská správa a údržba silnic, provoz Havlíčkův Brod rovněž navrhla převod zastavěných pozemků na vlastníka silnice II/344.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a společností AGILE, se sídlem Mírové náměstí 133, Ústí nad Orlicí, PSČ 562 01, IČ: 150 30 741, kterou bude po realizaci převedena do vlastnictví kraje Vysočina stavba Obchodní centrum Chotěboř - stavba kruhové křižovatky s napojením na obchodní centrum a parkoviště, včetně všech pozemků touto stavbou zastavěných.
Termín 31. ledna 2011