Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2010-26

RK-36-2010-26.doc  RK-36-2010-26pr01.doc
Číslo jednacíRK-36-2010-26
NázevŽádost o poskytnutí podpory na projekt dopravní infrastruktury předkládaný do ROP NUTS 2 Jihovýchod
Zpracoval M. Kremláčková
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuMateriál je předkládán Radě kraje Vysočina z důvodu přijetí rozhodnutí o předložení žádosti o poskytnutí podpory projektu dopravní infrastruktury v rámci Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Oblast podpory 1.1 Rozvoj dopravní infrastruktury v regionu Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod (dále jen ROP JV ) umožňuje krajům investice ke zkvalitnění regionální dopravní sítě. Podporovány jsou projekty zaměřené na výstavbu a modernizaci silnic II. a III. třídy. 85 % způsobilých výdajů je spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Návrh řešení Zastupitelstvo kraje Vysočina svým usnesením 0471/06/2009/ZK schválilo převod finančních prostředků v celkové výši max. do 700 000 tis. Kč z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na zvláštní účty určené na přípravu a částečnou realizaci projektů uvedených v materiálu ZK-06-2009-55, př. 1. Finance budou na jednotlivé projekty uvolňovány v průběhu let 2010 - 2013 postupně dle aktuální potřeby každého projektu.
Projekt II/150 Havlíčkův Brod - Okrouhlice řeší přeložku stávající silnice II/150 v úseku Horní Chlístov - Okrouhlice tak, aby bylo zajištěno výrazné zvýšení bezpečnosti provozu. Celková délka přeložky trasy II/150 je 1,6 km. S ohledem na vydané pravomocné územní rozhodnutí a na žádost o vydání stavebního povolení doporučuje odbor dopravy a silničního hospodářství předložit žádost o podporu projektu II/150 Havlíčkův Brod - Okrouhlice do Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod (dále jen ROP JV ). Realizace projektu se předpokládá v období duben 2011 - říjen 2012.
V současné době je předkládání žádostí o podporu projektů silniční infrastruktury v rámci ROP JV pozastaveno minimálně do zasedání Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod, které se uskuteční 15.12.2010.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
předložení žádosti o poskytnutí podpory v rámci kontinuální výzvy k předkládání projektů do Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod na realizaci projektu II/150 Havlíčkův Brod - Okrouhlice ;
ukládá
odboru dopravy a silničního hospodářství předložit žádost o podporu projektu II/150 Havlíčkův Brod - Okrouhlice do Regionálního operačního programu Jihovýchod.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 31. 1. 2011