Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2010-51

RK-35-2010-51.doc
Číslo jednacíRK-35-2010-51
NázevNávrh rozpočtového opatření na kapitole Zdravotnictví - stabilizace zdravotnického personálu
Zpracoval L. Charvátová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuRada kraje Vysočina dne 16. 2. 2010 usnesením č. 0241/06/2010/RK vzala na vědomí návrh na stabilizaci zdravotnického personálu s cílem zabezpečit lidské zdroje potřebné pro zajištění zdravotní péče ve zdravotnických zařízeních zřizovaných krajem Vysočina prostřednictvím stáží, stipendií a náborových příspěvků. V návaznosti na to podala Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, žádost o úhradu nákladů spojených s vyplácením náborových příspěvků.
Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, uzavřela se dvěma lékařkami smlouvy o poskytnutí náborového příspěvku (dle vzorové smlouvy, kterou vzala rada kraje na vědomí výše uvedeným usnesením) a následně s nimi uzavřela pracovní smlouvy. Obě lékařky nastoupily na oddělení neurologie. Nemocnice každé z lékařek poskytla náborový příspěvek ve výši 100 000 Kč.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje poskytnout Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkové organizaci, příspěvek na provoz ve výši 200 000 Kč.
Prostředky budou nemocnici poskytnuty z kapitoly Zdravotnictví z paragrafu 3522.
Finanční prostředky budou poskytovány jako příspěvek na provoz dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v rámci výkonu zřizovatelské funkce.
StanoviskaOdbor ekonomický: Ve schváleném rozpočtu kraje Vysočina na kapitole Zdravotnictví, § 3522 je počítáno s finančními prostředky na personální stabilizaci nemocnic.

Oddělení právní a krajského živnostenského úřadu nemá k navrhovanému usnesení připomínky.
navýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci, IČ 00842001 o částku 200 000 Kč s určením na zajištění úhrady nákladů spojených s vyplácením náborových příspěvků.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, odbor ekonomický, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Termín 2010- 11- 30