Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2010-47

RK-35-2010-47.doc
Číslo jednacíRK-35-2010-47
NázevNemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace - žádost o zrušení povinnosti dané usnesením č. 1147/24/2010/RK
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuRada kraje usnesením č. 1147/24/2010/RK uložila řediteli Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace
a) zasílat na odbor zdravotnictví měsíčně přehled o příjmech a výdajích nemocnice, údaje o výši čerpání revolvingového úvěru, jeho použití a přehled pohledávek za Všeobecnou zdravotní pojišťovnu České republiky;
b) po obdržení prostředků od Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky zaslat kopii výpisu bankovního účtu dokládajícího splacení dluhu;
c) zasílat na odbor zdravotnictví denní reporty s uvedením příjmů, výdajů dle komodit, zůstatku účtu v bankovním ústavu doložené výpisem z bankovního účtu a dále denní finanční objem nově došlých faktur dle materiálu RK-24-2010-60, př. 3;
d) provést s účinností nejpozději k 1. 8. 2010 organizační opatření, na jehož základě bude prováděno schvalování budoucích závazků vždy ředitelem a vedoucím ekonomického odboru Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, a toto opatření zaslat neprodleně na odbor zdravotnictví.
Tato povinnost byla uložena vzhledem k provádění dozoru nad financováním Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace.
Návrh řešení Dne 22. 10 2010 požádal nový ředitel nemocnice o zrušení této povinnosti. Od 14. 9. 2010 probíhá kontrola všech došlých faktur ředitelem nemocnice a vedoucím ekonomického odboru, přímo ředitelem nemocnice jsou odsouhlasovány úhrady faktur a veškeré budoucí závazky. V případě, že je čerpán revolvingový úvěr, je vždy splacen po obdržení úhrady od VZP (termíny úhrady faktur od VZP jsou vždy do 30 dnů ode dne doručení, faktury VZP za daný měsíc se vystavují nejpozději do 3. dne následujícího měsíce).
Stav hospodaření je rovněž měsíčně kontrolován odborem zdravotnictví z pravidelných reportů.
Radě krase se doporučuje zrušit usnesení č. 1147/24/2010/RK v části, kterou se ukládá řediteli Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, zasílat na odbor zdravotnictví měsíčně přehled o příjmech a výdajích nemocnice, údaje o výši čerpání revolvingového úvěru, jeho použití, přehled pohledávek za Všeobecnou zdravotní pojišťovnu České republiky, zasílat kopii výpisu bankovního účtu dokládajícího splacení dluhu po obdržení prostředků od Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky, zasílat na odbor zdravotnictví denní reporty s uvedením příjmů, výdajů dle komodit, zůstatku účtu v bankovním ústavu doložené výpisem z bankovního účtu a dále denní finanční objem nově došlých faktur.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána
ruší
usnesení č. 1147/24/2010/RK v části, kterou se ukládá řediteli Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace:
* zasílat na odbor zdravotnictví měsíčně přehled o příjmech a výdajích nemocnice, údaje o výši čerpání revolvingového úvěru, jeho použití a přehled pohledávek za Všeobecnou zdravotní pojišťovnu České republiky;
* po obdržení prostředků od Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky zaslat kopii výpisu bankovního účtu dokládajícího splacení dluhu;
* zasílat na odbor zdravotnictví denní reporty s uvedením příjmů, výdajů dle komodit, zůstatku účtu v bankovním ústavu doložené výpisem z bankovního účtu a dále denní finanční objem nově došlých faktur dle materiálu RK-24-2010-60, př. 3.
Odpovědnost ředitel Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, OZ
Termín 2. 11. 2010