Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2010-35

RK-35-2010-35.doc  RK-35-2010-35pr01.pdf
Číslo jednacíRK-35-2010-35
NázevŽádost Krajského atletického svazu Vysočina o podporu Mezistátního mezikrajového utkání v atletice 2011
Zpracoval Z. Čech
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuKrajský atletický svaz Vysočina, zastoupený PaedDr. Jiřím Švecem, sekretářem svazu, se obrátil na kraj Vysočina s žádostí o podporu akce s názvem Mezistátní mezikrajové utkání v atletice 2011 ve výši 155 000 Kč. Jedná se o utkání, kterého se účastní reprezentační výběry atletů z kraje Vysočina, Jihočeského kraje, Horního Rakouska, Dolního Rakouska a Bavorska. Utkání se koná jednou ročně v jednom ze zapojených krajů, kdy tento kraj přejímá roli hostitele a organizátora utkání (tj. každý kraj jednou za pět let). Bližší informace o akci jsou uvedeny v žádosti o podporu akce, jež je obsahem materiálu RK-35-2010-35, př. 1. V kraji Vysočina se poslední mezistátní mezikrajové utkání v atletice konalo v roce 2006 a kraj Vysočina tuto akci v roce 2006 podpořil dotací ve výši 150 000 Kč.
Návrh řešení V současné situaci navrhujeme nepodpořit výše uvedenou akci v rozsahu a způsobem jako tomu bylo v roce 2006.
Na uvedenou aktivitu je totiž možno ucházet se o dotaci z Fondu malých projektů (FMP), který je přímou součástí Programu Evropská územní spolupráce (EÚS) Rakousko - Česká republika 2007-2013 . Žadateli navrhujeme konzultovat ideu s Ing. Tomášem Dvořákem, managerem projektů Regionální rozvojové agentury Vysočina. FMP umožňuje realizovat projekty menšího rozsahu s výší dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) od 2 000 do 20 000 EUR s tím, že celkové náklady malého projektu mohou být maximálně 40 000 EUR.
Ze strany kraje Vysočina navrhujeme podpořit projekt pouze pokud žadatel se svým projektem uspěje v konkurenci jiných projektů - v tomto případě navrhujeme poskytnout úspěšnému žadateli finanční dar ve výši 50% finančních prostředků, kterými se bude na projektu podílet. V uvedeném případě by finanční dar činil necelých 14 000 Kč - pokud by žadatel byl úspěšný navrhujeme poskytnout po realizaci projektu finanční dar z prostředků, které jsou určeny na zajištění spolupráce kraje Vysočina s partnerskými zahraničními regiony.
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje:
Akci lze dle přiložené přílohy 1 a při splnění všech podmínek podpořit z OP EÚS Rakousko - ČR 2007-13 v rámci Fondu malých projektů (FMP), kdy max. výše dotace je 85% celkových způsobilých výdajů projektu (min. 15% hradí žadatel). FMP je nástrojem pro podporu tohoto typu jednorázových přeshraničních akcí / projektů (tzv. people-to-people, tj. setkávání lidí z obou stran hranice). Doporučujeme co nejdříve konzultovat s administrátorem FMP na Vysočině Regionální rozvojovou agenturou Vysočina.
neposkytnout dotaci Krajskému atletickému svazu Vysočina, E. Rošického 6, Jihlava, IČO: 70923060, na pořádání Mezistátního mezikrajového utkání v atletice 2011.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana
Termín 30. 11. 2010