Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2010-14

RK-32-2010-14.doc  RK-32-2010-14pr01.doc
Číslo jednacíRK-32-2010-14
NázevZařazení akce II/402 Třešť - ul. Rooseweltova do kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě
Zpracoval H. Strnadová
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuVe schváleném rozpočtu kraje Vysočina, v kapitole Doprava, příloze D2 - Investice v dopravě - je zahrnuta akce II/402 Třešť - Nádražní ul. . Vypracování projektové dokumentace zajistilo město Třešť. Předmětem stavby je celková rekonstrukce ulice Nádražní s tím, že kraj Vysočina realizuje rekonstrukci silnice, město Třešť realizuje rekonstrukci přeložek sítí a chodníků. Dále v roce 2004 kraj Vysočina realizoval rekonstrukci povrchů silnice II/406 v průtahu městem Třešť. Mezi silnicí II/406 a II/402 zbývá úsek silnice II/402 - ul. Rooseweltova v délce cca 150m, který město Třešť původně nezahrnulo jako součást právě probíhající rekonstrukce. Situace je přílohou materiálu RK-32-2010-14, př. 1. Na základě jednání pana starosty města Třešť, pana náměstka hejtmana kraje pro oblast dopravy a majetku a vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství došlo k dohodě, že by bylo vhodné využít mechanizaci, která se pohybuje na místě stavby, a dokončit i úpravu ul. Rooseweltova. Předmětem stavebních úprav ul. Rooseweltova je rekonstrukce povrchů v předpokládané výši 265 000 Kč. Kraj Vysočina se bude podílet na rekonstrukci ul. Rooseweltova ve výši 100 000 Kč, zbývající částku uhradí město Třešť.
Při stavbě II/402 Třešť - Nádražní dojde k úspoře finančních prostředků.
Návrh řešení Návrh předpokládá zařadit jmenovitou akci II/402 Třešť - ul. Rooseweltova do kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě. Finanční krytí bude realizováno změnou rozpisu rozpočtu v rámci kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě.
StanoviskaEkonomický odbor souhlasí se zařazením nové akce do kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 30. 11. 2010