Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2010-08

RK-32-2010-08.doc  RK-32-2010-08pr01.pdf
Číslo jednacíRK-32-2010-08
NázevZahájení jednání o koupi částí pozemků v k. ú. a obci Jihlava
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší zahájení jednání se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR o možnosti nabytí části pozemků v k.ú. a obci Jihlava z vlastnictví VZP ČR do vlastnictví kraje Vysočina.
V souladu s usnesením zastupitelstva kraje 0573/09/2006/ZK ve znění usnesení 0113/02/2007/ZK uzavřel kraj Vysočina s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR kupní smlouvu s doložkou o předkupním právu na prodej části pozemků nacházejících se v areálu bývalých Kasáren Otakara Jaroše v Jihlavě. Předmětem prodeje byly mimo jiné pozemky par. č. 3942/1 - ost. plocha, manipulační plocha o výměře 6 230 m2 a par. č. 3942/11 - zast. plocha a nádvoří o výměře 265 m2 včetně budovy na tomto pozemku stojící za dohodnutou kupní cenu 3 284 679 Kč. Celkem bylo převedeno 7 669 m2 pozemků, tzn., že cena za činila 428,30 Kč/m2. Kupní smlouva byla zavkladována dne 25. 7. 2007.
Nyní se na OM obrátil ředitel územního pracoviště VZP ČR v Jihlavě s nabídkou na odprodej části pozemků par. č. 3942/1 a par. č. 3942/11 v k.ú. a obci Jihlava, kde měla být původně realizována stavba parkoviště pro potřeby krajského sídla VZP ČR. VZP ČR s ohledem na nedostatek finančních prostředků bude realizovat pouze část parkovacích míst. Ředitel VZP ČR uvedl, že prodejní cena by měla odpovídat ceně, za kterou byly nemovitosti získány do vlastnictví VZP ČR. VZP ČR by na své náklady vyhotovila geometrický plán, který by přesně stanovil výměru pozemků určených k prodeji. Tento GP by sloužil pro uzavření kupní smlouvy a stal by se její součástí. Pro možnost projednání prodeje v orgánech VZP ČR je třeba získat stanovisko kraje Vysočina o možnosti koupě částí výše uvedených pozemků.
Návrh řešení OM navrhuje zahájit jednání se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR o možnosti koupě částí pozemků par. č. 3942/1 a par. č. 3942/11 v k.ú. a obci Jihlava, jejichž přesná výměra bude stanovena geometrickým plánem, a to za cenu, za kterou byly pozemky prodávány, tj. 428,30 Kč/m2. Kraj Vysočina vlastní sousední pozemky na nichž plánuje realizovat parkoviště pro své potřeby a dále strategický projekt Centrum popularizace vědy Vysočina. Na získaných pozemcích by bylo možné v budoucnu dobudovat další část parkoviště pro potřeby krajského úřadu, jeho návštěvníků a také pro návštěvníky objektu CPVV.
Návrh usnesení předpokládá zahájit jednání s VZP ČR o možnosti koupě výše uvedených pozemků za podmínky, že kupní cena nebude vyšší, než za kterou ji kraj Vysočina do vlastnictví VZP prodával.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
zahájit jednání se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR o možnosti koupě částí pozemků par. č. 3942/1 a par. č. 3942/11 v k. ú. a obci Jihlava, jejichž přesná výměra bude stanovena geometrickým plánem, a to za cenu odpovídající ceně, za kterou kraj Vysočina tyto pozemky do vlastnictví VZP prodal.
Termín 30. 10. 2010