Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2010-40

RK-30-2010-40.doc
Číslo jednacíRK-30-2010-40
NázevŽádost Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace o souhlas se zahájením investičních akcí
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuRada kraje usnesením č. 0975/21/2010/RK schválila finanční plán Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace na rok 2010 jehož součástí je investiční plán.
Nemocnice nyní požádala o doplnění investičního plánu o následující akce:
- Kolonoskop (500 tis. Kč) - jedná se o náhradu stávajícího kolonoskopu CF-Q180AL, který má prasklý kamerový čip a další závady a jeho oprava převyšuje cenu nového;
- CR čtečka ( 1 200 tis. Kč) - jedná se o dovybavení radiologického oddělení o druhou čtečku rtg snímků.
Při digitalizaci skiagrafického provozu bylo uvažováno, že budou pořízeny dvě CR čtečky střední průchodnosti, jejichž výkon by odpovídal provozu RTG pracoviště v dopoledních hodinách, zakoupena byla jedna. Pořízením druhé čtečky by se snížilo zatížení stávající čtečky, která zejména v dopoledních hodinách zpracovává rtg snímky na hranici vlastní konstrukce, čímž se značně opotřebovává. Zvýšila by se tak průchodnost snímků, došlo by ke zkrácení čekací doby na vyšetření a snížilo by se riziko, že při poruše jediné čtečky nebude možné rtg snímky provádět.
Návrh řešení Radě kraje se navrhuje schválit zařazení uvedených akcí do investičního plánu na rok 2010 s tím, že akce budou financovány z vlastních zdrojů nemocnice.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
se zařazením vyjmenovaných investičních akcí dle materiálu RK-30-2010-40 do investičního plánu Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace pro rok 2010 s tím, že tyto akce bude nemocnice financovat z vlastních zdrojů investičního fondu.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2010