Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2010-29

RK-30-2010-29.doc
Číslo jednacíRK-30-2010-29
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Kultura - dotace na podporu aktivit v oblasti neprofesionálního umění
Zpracoval I. Doležalová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuOdbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu předkládá materiál s návrhem na poskytnutí dotace účinkujícímu z kraje Vysočina na národní přehlídce v jiném kraji dle Pravidel Rady kraje Vysočina pro poskytování dotací v oblasti neprofesionálního umění č. 5/08.
Rada kraje Vysočina svým usnesením č. 1343/30/2008/RK ze dne 30. září 2008 schválila Pravidla Rady kraje Vysočina pro poskytování dotací v oblasti neprofesionálního umění č. 5/08 (dále jen pravidla ), která stanovují závazný postup kraje při poskytování dotací pořadatelům krajských postupových a národních přehlídek v oblasti neprofesionálního umění a dále účinkujícím z kraje Vysočina při jejich účasti na národní přehlídce v jiném kraji.
V souladu s pravidly podala Základní umělecká škola Františka Drdly, Žďár nad Sázavou, Doležalovo náměstí 4, příspěvková organizace města Žďár nad Sázavou žádost o poskytnutí dotace ve výši 7 000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s účastí na 24. celostátní přehlídce scénického tance mládeže a dospělých v Jablonci nad Nisou - Tance, tanec... 2010. Jedná se o národní přehlídku tanečních souborů vybraných z celé České republiky.
Se Základní uměleckou školou Františka Drdly, Žďár nad Sázavou, Doležalovo náměstí 4, příspěvkovou organizací bude uzavřena smlouva o poskytnutí dotace ve vztahu k účasti na výše uvedené národní přehlídce.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje radě kraje rozhodnout poskytnout dotaci ve výši 7 000 Kč Základní umělecké škole Františka Drdly, Žďár nad Sázavou, Doležalovo náměstí 4, příspěvkové organizaci na částečnou úhradu nákladů spojených s účastí na 24. celostátní přehlídce scénického tance mládeže a dospělých v Jablonci nad Nisou - Tance, tanec... 2010.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky.
poskytnout dotaci z kapitoly Kultura, § 3319 Ostatní záležitosti kultury ve výši 7 000 Kč Základní umělecké škole Františka Drdly, Žďár nad Sázavou, Doležalovo náměstí 4, příspěvkové organizaci, 591 01 Žďár nad Sázavou, IČ 72052422, na částečnou úhradu nákladů spojených s účastí na 24. celostátní přehlídce scénického tance mládeže a dospělých v Jablonci nad Nisou - Tance, tanec... 2010.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, odbor ekonomický
Termín 31. 12. 2010