Detail materiálu pro radu čj. RK-29-2010-54

NázevPředběžný záměr Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Zpracoval M. Mátlová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuRadě kraje je předkládán ke schválení předběžný záměr Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu obdržel předběžný projektový záměr ve formě projektové fiše dle RK-29-2010-54, př. 1. Projekt Horácké galerie v Novém Městě na Moravě je zaměřen na realizaci kvalitní výstavní činnosti v roce 2011 a má být předložen Ministerstvu kultury ČR do dotačního řízení na podporu projektů profesionálního výtvarného umění na rok 2011.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje Radě kraje Vysočina v souladu s Pravidly Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizace ze dne 25. 5. 2010 č. 09/10 schválit předběžný záměr Horácké galerie v Novém Městě na Moravě dle materiálu RK-29-2010-54, př. 1.
Projektový záměr odpovídá hlavnímu účelu a předmětu činnosti Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, kterým je dle zřizovací listiny prezentace sbírkových předmětů, odborné dokumentace k nim a poznatků získaných jejich odborným zpracováním prostřednictvím stálých expozic a krátkodobých výstav, vlastní publikační a přednáškovou činností v České republice i v zahraničí a dalšími kulturně-výchovnými aktivitami pro nejširší veřejnost.
Veřejné prostředky investované do tohoto projektu budou mít zejména společenský význam ve zkvalitnění výstavní činnosti Horácké galerie v Novém Městě na Moravě a zatraktivnění výstavní nabídky pro širokou veřejnost.
Na úspěšné realizaci projektu se budou podílet všichni odborní pracovníci Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, což zaručuje kvalitu výstupů. Realizace projektu bude započata v lednu 2011 a bude probíhat v rámci celého roku 2011.
S ohledem na zkušenosti žadatele s výstavní činností a celkovým finančním objemem projektu, nepředpokládáme, že by realizace projektu zatížila zřizovatele.
StanoviskaGrémium ředitele podporuje a vyjadřuje souhlas projektovým záměrem Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Odbor ekonomický nemá k materiálu připomínky a dle přílohy č. 1 projekt nemá zatěžovat rozpočet kraje.
Odbor regionálního rozvoje nemá připomínky k navrženému usnesení.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, ředitel Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Termín 30. 9. 2010