Detail materiálu pro radu čj. RK-29-2010-35

NázevNávrh změny akcí v příloze D1 Rozpočtu kraje Vysočina na rok 2010
Zpracoval P. Bartoš
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuRadě kraje je předkládán návrh změn akcí v příloze D1 Rozpočtu kraje Vysočina na rok 2010. Jedná se o akce v příloze D1: Souvislé opravy silnic II. a III. tříd a opravy mostů v kraji Vysočina.
Zastupitelstvem kraje Vysočina usnesením č. 0515/07/2009/ZK dne 15. 12. 2009 byl schválen rozpočet kraje Vysočina na rok 2010. V kapitole Doprava byl mimo jiné schválen i příspěvek na provoz Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny, příspěvkové organizaci v celkové výši 694 885 000 Kč. Z toho částka vyčleněná na souvislé opravy silnic II. a III. tříd a opravy mostů (příloha D1) je ve výši 124 285 000 Kč. Dopisem ze dne 27. 8. 2010 Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace požádala o změnu seznamu akcí spočívající v následujícím:

O vyřazení akce ze seznamu akcí D1:

* II/401 Jaroměřice, ul. Havlíčkova (TR) - stavební akce byla součástí větší stavební investice Svazku VAK Třebíčsko a města Jaroměřice nad Rokytnou (rekonstrukce kanalizace,vodovodu a chodníků). U této investice došlo k průtahům při výběrovém řízení a k podání námitky jedním z uchazečů. Akce proto nemohla být zahájena v plánovaném termínu tak, aby k dokončení rekonstrukce silnice mohlo dojít v letošním roce. Výběrové řízení není dosud uzavřeno.

O zařazení nových stavebních akcí do seznamu D1:

* III/4102 Lesonice průtah (TR) - akce je v současné době připravena projekčně i majetkově. Jedná se o zřízení nového krytu silnice v průtahu obcí, chodníky jsou již hotovy, pouze je nutné výškově upravit šachty a vpustě. Na stavbu bude vydáno ohlášení stavebních prací na příslušném úřadě. Finančně a stavebně technickým rozsahem je akce srovnatelná s akcí II/401 Jaroměřice, ul. Havlíčkova, která je navržena k vyřazení. Rekonstrukcí krytu vozovky dojde k zlepšení uceleného tahu silnice ve směru Čáslavice - Babice - Lesonice - křiž. I/38.
* III/36057 Rudíkov - Hroznatín (TR) - ve staničení km 1,1 - 3,5 km. Celý úsek mezi obcí Rudíkov a obcí Hroznatín je ve velmi špatném stavu, navržený úsek je ve stavu havarijním.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá schválit provedení změn v seznamu stavebních akcí přílohy D1 v následujícím rozsahu:
Vyřazení následující akce ze seznamu D1:
* II/401 Jaroměřice, ul. Havlíčkova

Zařazení nových stavebních akcí do seznamu D1:
* III/4102 Lesonice průtah
* III/36057 Rudíkov - Hroznatín

Navrhované změny nevyvolají v roce 2010 požadavek na zvýšení finančních prostředků na souvislé opravy silnic II. a III. tříd a opravy mostů (příloha D1).
StanoviskaEkonomický odbor sděluje, že návrh nevyvolává žádné rozpočtové změny na kapitole Doprava a z tohoto hlediska k předloženému materiálu nejsou připomínky.
vyřazení jmenovité akce u kapitoly Doprava:
z přílohy D1: Souvislé opravy silnic II. a III. tříd a opravy mostů v kraji Vysočina
* II/401 Jaroměřice, ul. Havlíčkova

zařazení jmenovitých akcí u kapitoly Doprava:
do přílohy D1: Souvislé opravy silnic II. a III. tříd a opravy mostů v kraji Vysočina
* III/4102 Lesonice průtah
* III/36057 Rudíkov - Hroznatín
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství, ředitel KSÚSV
Termín 31. 12. 2010