Detail materiálu pro radu čj. RK-28-2010-07

RK-28-2010-07.doc  RK-28-2010-07pr01.doc  RK-28-2010-07pr02.pdf
Číslo jednacíRK-28-2010-07
NázevPředání pozemku v k. ú. a obci Břevnice k hospodaření příspěvkové organizaci kraje Domov pro seniory Havlíčkův Brod
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší předání získaného pozemku v k. ú. a obci Břevnice k hospodaření organizaci Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace.
Kraj Vysočina získal koupí od Pozemkového fondu ČR do vlastnictví pozemek par. č. 203/1 zahrada o výměře 3 569 m2 v k. ú. a obci Břevnice. Tento pozemek je součástí odloučeného areálu Domova pro seniory Havlíčkův Brod a jeho užívání bylo prozatímně řešeno nájemní smlouvou. Po dobu trvání nájemního vztahu bylo s pozemkovým fondem vedeno jednání o převodu tohoto pozemku do vlastnictví kraje Vysočina. O jeho nabytí do vlastnictví kraje rozhodlo Zastupitelstvo kraje Vysočina usnesením 0025/01/2008/ZK. Toto usnesení neřešilo předání pozemku k hospodaření PO kraje Domov pro seniory Havlíčkův Brod, která tento majetek potřebuje k zajištění činnosti. Ode dne 28. 7. 2010 přešlo vlastnické právo k tomuto pozemku na kraj Vysočinu.
Návrh řešení Odbor majetkový, vzhledem k výše uvedenému, navrhuje předat pozemek par. č. 203/1 v k. ú. a obci Břevnice k hospodaření organizaci Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace. Hospodaření bude organizaci převedeno dodatkem zřizovací listiny uvedené organizace.
Návrh usnesení předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje schválit dodatek č. 4 Zřizovací listiny Domova pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit dodatek č. 4 Zřizovací listiny Domova pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace dle materiálu RK-28-2010-07, př. 1.
Termín září 2010