Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2010-05

Číslo jednacíRK-27-2010-05
NázevDarování pozemku v k. ú. Kozlov u Jihlavy a obci Kozlov
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o bezúplatný převod pozemku České republice - Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Odbor majetkový obdržel žádost firmy HBH Projekt spol. s r.o. o majetkoprávní vypořádání pozemku par. č. 1523 - ostatní plocha, dálnice o výměře 519 m2 v k. ú. Kozlov u Jihlavy a obci Kozlov. Tento pozemek je součástí dálnice D1. Uvedená firma jedná z pověření Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Pozemek je zapsán na listu vlastnictví č. 78 pro k. ú. Kozlov u Jihlavy a obec Kozlov u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Jihlava.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje darovat pozemek par. č. 1523 - ostatní plocha, dálnice o výměře 519 m2 v k. ú. Kozlov u Jihlavy a obci Kozlov. Jedná se pozemek, který je zastavěn dálnicí D1 (nad pozemkem je most silnice III. třídy) a převodem bude sjednoceno vlastnictví pozemku a stavby.
Záměr darovat výše uvedený pozemek je třeba zveřejnit dle ust. § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, po dobu 30-ti dnů na úřední desce krajského úřadu.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, s darováním souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství s darováním souhlasí.
zveřejnit záměr darovat pozemek par. č. 1523 - ostatní plocha, dálnice o výměře 519 m2 v k. ú. Kozlov u Jihlavy a obci Kozlov do vlastnictví České republiky - příslušnosti k hospodaření s majetkem státu pro Ředitelství silnic a dálnic ČR na úřední desce;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 1523 - ostatní plocha, dálnice o výměře 519 m2 v k. ú. Kozlov u Jihlavy a obci Kozlov z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví České republiky - příslušnosti k hospodaření s majetkem státu pro Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Termín 26. 10. 2010