Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2010-12

RK-27-2010-12.doc  RK-27-2010-12pr01.pdf
Číslo jednacíRK-27-2010-12
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouvy o budoucí darovací smlouvě - k. ú. Havlíčkův Brod
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší použití části pozemků ve vlastnictví města Havlíčkův Brod v k. ú. a obci Havlíčkův Brod k plánované stavbě, jejímž investorem bude kraj Vysočina.
Koncem roku 2010 plánuje kraj Vysočina zahájit stavbu ZŠ, SPC a školní družina Havlíčkův Brod - přístavba školy na pozemku st. par. č. 612 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod. Podle vypracované dokumentace má stavba zasáhnout mimo pozemku ve vlastnictví kraje ještě pozemky par. č. 182/1, par. č. 1722/14 a par. č. 1724/2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod, které jsou ve vlastnictví města Havlíčkův Brod. Podle projektové dokumentace bude část pozemku par. č. 182/1 zahrada o výměře cca 500 m2 zastavěna novým pavilonem a využívána jako manipulační plocha pro stavbu. Po dokončení stavby bude tato část pozemku podle projektové dokumentace oplocena a bude součástí areálu školy. Pozemky par. č. 1724/14 a par. č. 1724/2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod budou prakticky využity jako dočasný zábor, neboť budou využity k překládce stávajících inženýrských sítí, pozemek par. č. 1722/14 bude navíc využit k vybudování přístupu pro pěší (chodníku). Po dokončení stavby bude použití pozemků par. č. 1722/14 a par. č. 1724/2 k činnosti inženýrských sítí a k přístupu do objektu školy zajištěno uzavřením smlouvy o věcném břemenu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít s městem Havlíčkův Brod smlouvu zakládající právo provést plánovanou stavbu na pozemcích par. č. 182/1, par. č. 1722/14 a par. č. 1724/2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod. Tato smlouva bude podkladem ke stavebnímu řízení a zároveň bude zajišťovat kraji právo provést stavbu na cizím pozemku. Vzhledem k tomu, že k trvalému záboru bude využita pouze část pozemku par. č. 182/1 navrhuje dále OM uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě, kterou se město zaváže, že po geometrickém zaměření stavby převede zastavěnou část tohoto pozemku do vlastnictví kraje. Uzavření této smlouvy již schválilo Zastupitelstvo města Havlíčkův Brod usnesením č. 234/10 na zasedání konaném dne 21. 6. 2010.
Návrh usnesení předpokládá uzavřít smlouvu zakládající právo provést stavbu a doporučit zastupitelstvu kraje uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod na budoucí převod pozemku do vlastnictví kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít s městem Havlíčkův Brod smlouvu zakládající kraji Vysočina právo provést stavbu ZŠ, SPC a školní družina Havlíčkův Brod - přístavba školy na pozemcích par. č. 182/1, par. č. 1722/14 a par. č. 1724/2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod ve vlastnictví města Havlíčkův Brod;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod smlouvu o budoucí darovací smlouvě, ve které se město Havlíčkův Brod zaváže převést darem do vlastnictví kraje Vysočina část pozemku par. č. 182 zahrada o výměře cca 500 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod a kraj Vysočina se zavazuje tuto část pozemku do svého vlastnictví přimout.
Termín září 2010