Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2010-06

RK-27-2010-06.doc  RK-27-2010-06pr01.pdf
Číslo jednacíRK-27-2010-06
NázevZřízení věcného břemene v k. ú. Pančava
Zpracoval H. Brázdilová
Popis problémuKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace kraje, je investorem stavby II/405 Úprava odvodnění silnice, II. etapa . Část kanalizace PP DN 400 bude uložena i na pozemcích ve vlastnictví statutárního města Jihlavy. Jedná se o pozemky par. č. 8/22 a 38/4 v k. ú. Pančava a obci Jihlava, zapsané u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrální pracoviště Jihlava na LV 10001.
Vlastník výše uvedených pozemků dal investorovi stavby souhlas s uložením odvodnění silnice do těchto pozemků. Investor s ním předběžně dojednal i uzavření bezúplatné smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene ve prospěch vlastníka kanalizace, tj. kraje Vysočina. Tato smlouva je dle zákona 183/2006 Sb., stavební zákon, jednou z podmínek vydání stavebního povolení pro výše uvedenou stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene užívání částí pozemků par. č. 8/22 a 38/4 v k. ú. Pančava a obci Jihlava mezi vlastníkem těchto pozemků statutárním městem Jihlava, jako budoucím povinným z věcného břemene a krajem Vysočina, jako budoucím oprávněným z věcného břemene, za účelem zřízení a provozování stavby II/405 Úprava odvodnění silnice, II. etapa . Věcné břemeno se sjednává po dohodě účastníků smlouvy bezúplatně.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít bezúplatnou smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene mezi krajem Vysočina, jako budoucím oprávněným z věcného břemene a statutárním městem Jihlava, jako budoucím povinným z věcného břemene na užívání částí pozemků par. č. 8/22 a 38/4 v k. ú. Pančava a obci Jihlava ve prospěch budoucího oprávněného z věcného břemene za účelem zřízení a provozování stavby II/405 Úprava odvodnění silnice, II. etapa .
Termín 30. 9. 2010