Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2010-57

RK-25-2010-57.doc
Číslo jednacíRK-25-2010-57
NázevDodávka medicinálních a technických plynů pro zdravotnická zařízení kraje Vysočina formou jednacího řízení bez uveřejnění
Zpracoval J. Jelínek, D. Buřičová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuRada kraje svým usnesením č. 0767/15/2010/RK rozhodla o zahájení zadávání veřejné zakázky Dodávka medicinálních a technických plynů pro zdravotnická zařízení kraje Vysočina formou jednacího řízení bez uveřejnění dle zákona 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, v souladu se zadávací dokumentací.
Toto rozhodnutí navazovalo na usnesení č. 0596/12/2010/RK, kterým rada kraje zrušila zadávací řízení na veřejnou zakázku v otevřeném nadlimitním řízení Dodávka medicinálních a technických plynů pro zdravotnická zařízení kraje Vysočina, neboť v tomto otevřeném řízení nebyla podána žádná nabídka.
Rada kraje tedy usnesením č. 0767/15/2010/RK rozhodla o zahájení jednacího řízení bez uveřejnění, kterým byla mimo jiné schválena jak nová zadávací dokumentace včetně nových návrhů smluv pro jednotlivé nemocnice zřizované krajem Vysočina, tak komise pro otevírání obálek a jednání s uchazeči.
Komise po přijetí a otevření obálek s nabídkami (nabídku podaly 3 firmy - Linde Gas a.s. s nabídkovou cenou bez DPH za 1 rok pro 5 nemocnic 8 306 930 Kč, Messer Technogas s. r. o. s nabídkovou cenou bez DPH za 1 rok pro 5 nemocnic 9 676 655 Kč a SIAD Czech spol. s. r. o. s nabídkovou cenou bez DPH za 1 rok pro 5 nemocnic 9 090 656 Kč).

První jednání s dodavateli se uskutečnilo dne 7. 6. 2010 a za dodavatele se jej zúčastnili pouze zástupci firmy Linde Gas a. s. Zástupci dalších dodavatelů, kteří podali předběžnou nabídku, se na jednání nedostavili.

Druhé jednání komise se uskutečnilo dne 18. 6. 2010 a třetí jednání dne 15. 7. 2010.
Zápisy ze všech uvedených jednání jsou v přílohách RK-25-2010-57, př. 1, 2, 3
V průběhu uvedených jednání se podařilo dojednat ještě výhodnější podmínky oproti počáteční nabídce firmy Linde Gas a. s. (o 498 310 Kč).

Na základě posledního (třetího) jednání s uchazeči ze dne 15. 7. 2010 bylo dohodnuto, že zadavatel po odsouhlasení radou kraje vyzve dodavatele Linde Gas a. s. k předložení upravených návrhů smluv pro nemocnice Havlíčkův Brod, Nové Město na Moravě, Třebíč a Pelhřimov. Pro Nemocnici Jihlava byla nabídka firmy Linde Gas a. s. neakceptovatelná, neboť má zatím uzavřenu smlouvu s jiným dodavatelem za podstatně výhodnějších podmínek (viz zápis z druhého jednání komise ze dne 18. 6. 2010)
Dodavatel již upravené smlouvy dle zápisu z třetího jednání komise předložil a úpravy požadované nemocnicemi (kromě Nemocnice Jihlava, která smlouvu uzavírat nebude) byly zapracovány.
Upravené smlouvy jsou v přílohách RK-25-2010-57, př. 4, 5, 6, 7.
Návrh řešení Na základě výsledků jednacího řízení bez uveřejnění je nabídka firmy Linde Gas a.s. akceptovatelná pro všechny nemocnice zřizované krajem Vysočina - kromě Nemocnice Jihlava, p. o.
V souladu se závěry komise z jednání dodavatelem je doporučeno radě kraje schválit následující pořadí nabídek :
1. místo Linde Gas. a. s.
2. místo SIAD Czech spol. s. r. o
3. místo Messer Technogas s. r. o. a
následně s vybraným dodavatelem, který se umístil v rámci jednacího řízení bez uveřejnění na 1. místě a podal tedy nejvýhodnější nabídku, uzavřít smlouvy dle RK-25-2010-57, př. 4, 5, 6, 7.
Tyto smlouvy v souladu se Smlouvou o společném postupu zadavatelů při centralizovaném zadávání a o zmocnění centrálního zadavatele uzavírají samostatně jednotliví členové sdružení s vybraným uchazečem. Uchazeči předložili návrh smluv o sdružených službách dodávek medicinálních a technických plynů pro zdravotnická zařízení kraje Vysočina jako součást svých nabídek. Uchazeči byli povinni zapracovat do návrhu smlouvy podmínky centrálního zadavatele blíže specifikované v zadávací dokumentaci k této veřejné zakázce.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
pořadí nabídek na veřejnou zakázku Dodávka medicinálních a technických plynů pro zdravotnická zařízení kraje Vysočina dle materiálu RK-25-2010-57;
vybrat nabídku uchazeče LINDE GAS a.s., U Technoplynu 1324, Praha 9, Kyje 198 00, IČO 00011754 jako nejvhodnější nabídku na nadlimitní veřejnou zakázku Dodávka medicinálních a technických plynů pro zdravotnická zařízení kraje Vysočina ;
ukládá
* odboru zdravotnictví oznámit rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky na uvedenou veřejnou zakázku všem uchazečům, kteří podali nabídky;
* ředitelům zdravotnických zařízení sdružených v rámci centralizovaného zadávání (kromě Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace) zajistit uzavření smluv o sdružených službách dodávek medicinálních a technických plynů pro zdravotnická zařízení kraje Vysočina dle obchodních podmínek stanovených v materiálech RK-25-2010-57, př. 4, RK-25-2010-57, př. 5, RK-25-2010-57, př. 6 a RK-25-2010-57, př. 7.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitelé Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2010