Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2010-07

RK-25-2010-07.doc  RK-25-2010-07pr1.pdf  RK-25-2010-07pr2.doc
Číslo jednacíRK-25-2010-07
NázevVyřazení nemovitého majetku kraje pronajatého Nemocnicí Jihlava, příspěvkové organizací
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o rozhodnutí o vyřazení stavby ve vlastnictví kraje Vysočina a úpravě předmětu nájmu nemovitého majetku užívaného Nemocnicí Jihlava, příspěvkovou organizací, na základě nájemní smlouvy.
Rada kraje schválila svým usnesením 586/19/2003/RK ze dne 3. 6. 2003 mimo jiné i smlouvu o nájmu nemovitostí mezi krajem Vysočina (jako pronajímatelem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Jihlava, příspěvkovou organizací (jako nájemcem). Současně se smlouvou o nájmu nemovitostí RK schválila Příkazní smlouvu mezi krajem Vysočina (jako příkazcem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Jihlava (jako příkazníkem). Příkazní smlouvou je zajištěna mimo jiné správa pronajatého nemovitého majetku, včetně zajištění komplexní evidence a inventarizace pronajatého majetku a úkonů spojených s návrhy na převedení a vyřazení pronajatého majetku, který příkazník nepotřebuje ke své činnosti.
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace požádala o vydání souhlasu s vyřazením stavby dětského hřiště postaveného na pozemku par. č. 4371/1 v k.ú. a obci Jihlava v pořizovací ceně 1 523 736 Kč, z důvodu zastarání, technické nefunkčnosti jednotlivých prvků dětského hřiště, dle materiálu RK-25-2010-07, př. 1. Stavba hřiště vykazuje závažné nedostatky v zajištění bezpečnosti při pohybu dětí, odstranění hřiště souvisí i s následnou přípravou území pro výstavbu Pavilonu urgentní a intenzivní péče . Jednotlivé prvky dětského hřiště budou vzhledem k poškození demontovány a zlikvidovány. Stavba hřiště byla pořízena v roce 1999, pořizovací cenu stavby tvoří náklady na terénní úpravy, sadové úpravy, stavební práce, projektovou dokumentaci.
Návrh řešení Vzhledem ke splnění podmínek smlouvy o nájmu nemovitostí a příkazní smlouvy návrh usnesení předpokládá vyslovení souhlasu s vyřazením majetku. Dále návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít Dodatek č. 6 ke Smlouvě o nájmu věcí nemovitých mezi krajem Vysočina a Nemocnicí Jihlava, příspěvkovou organizací dle materiálu
RK-25-2010-07, př. 2, kterým se upravuje předmět nájmu nemovitého majetku užívaného Nemocnicí Jihlava, příspěvkovou organizací.
Provedená změna v předmětu nájmu nemá vliv na roční výši nájemného, které bylo sjednáno mezi nájemcem Nemocnicí Jihlava, příspěvkovou organizací a krajem Vysočina. Kompetenční příslušnost k tomuto právnímu úkonu je podle § 59 odst. 1 a odst. 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů, vyhrazena radě kraje.
StanoviskaOZ a Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace k předloženému materiálu nemá připomínky a souhlasí s navrženým usnesením.
Ekonomický odbor k předloženému návrhu nemá připomínky.
* vyřadit nepotřebnou stavbu dětského hřiště na pozemku par. č. 4371/1 v k.ú. a obci Jihlava v pořizovací ceně 1 523 736 Kč v Nemocnici Jihlava dle materiálu
RK-25-2010-07;
* uzavřít Dodatek č. 6 ke Smlouvě o nájmu věcí nemovitých mezi krajem Vysočina a Nemocnicí Jihlava, příspěvkovou organizací dle materiálu RK-25-2010-07, př. 2;
ukládá
řediteli Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace zajistit demolici nepotřebné stavby dětského hřiště na pozemku par. č. 4371/1 v k.ú. a obci Jihlava dle materiálu
RK-25-2010-07.
Odpovědnost ředitel Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace, odbor majetkový