Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2010-48

RK-24-2010-48.doc  RK-24-2010-48pr01.doc
Číslo jednacíRK-24-2010-48
NázevSouhlas s vývozem a prezentací sbírkového předmětu ze sbírek Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Zpracoval M. Zvoníková
Předkládá K. Lisá
Popis problémuRadě kraje je předkládán návrh na udělení souhlasu s vývozem a prezentací sbírkového předmětu ze sbírek Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě požádala o souhlas s výpůjčkou sbírkového předmětu na výstavu The Space between us , která se uskuteční v Muzeu sztuki nowoczesnej ve Varšavě v Polsku od 7. října do 7. listopadu 2010. Na výstavu bude zapůjčen sbírkový předmět inv. č. P-1827, Josef Klimeš: Každý má právo na vzdělání (viz RK-27-2010-48, př. 1). Výstava The space between us představí dílo zapomenutého polského architekta, grafika a výstavního projektanta Stanislava Zamecznika v kontextu uměleckých moderních tendencí 60. let 20. století.
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě vyřizuje současně žádost o povolení Ministerstva kultury ČR k vývozu sbírkových předmětů do zahraničí.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje Radě kraje Vysočina udělit souhlas s vývozem a prezentací sbírkového předmětu inv. č. P-1827, Josef Klimeš: Každý má právo na vzdělání, 1957, ze sbírek Horácké galerie v Novém Městě na Moravě na výstavu The space between us konanou v Muzeu sztuki nowoczesnej ve Varšavě v Polsku od 7. října do 7. listopadu 2010.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
Odpovědnost Odbor kultury a památkové péče, ředitel Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Termín 27. 7. 2010