Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2010-19

RK-24-2010-19.doc  RK-24-2010-19pr01.pdf
Číslo jednacíRK-24-2010-19
NázevPřijetí finančního daru od města Havlíčkův Brod - návrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Nemovitý majetek
Zpracoval P. Kolář
Popis problémuV rozpočtu kraje Vysočina pro rok 2010 je v příloze M5 uvedena akce Základní škola, Speciální pedagogické centrum a školní družina Havlíčkův Brod - přístavba školy . Jedná se o přístavbu stávající budovy školy, která řeší její nedostatečné prostory. Stavební záměr schválila rada kraje usnesením 0619/13/2010/RK. Při projednávání záměru mezi zástupci kraje Vysočina a města Havlíčkův Brod náměstek hejtmana Ing. Libor Joukl požádal starostku města Ing. Janu Fischerovou CSc. o projednání spolupráce a spoluúčasti na připravované investiční akci kraje v samosprávných orgánech města. Konkrétně o poskytnutí pozemku pro umístění přístavby a závazek města na poskytnutí finančního daru kraji Vysočina ve výši odpovídající výdajům kraje za projektovou dokumentaci stavby, tj. předpokládaných 956 400 Kč. Zastupitelstvo města Havlíčkův Brod usnesením č. 211/10 ze dne 21. 6. 2010 rozhodlo o poskytnutí daru 956 400 Kč kraji Vysočina. Tento dar je dle předložené darovací smlouvy účelově vázán k úhradě projektové dokumentace předmětné stavby. Dar bude poskytnut nejdříve v den zahájení stavby.
Návrh řešení OM navrhuje přijmout finanční dar od města Havlíčkův Brod. Přijetím daru budou naplněny závěry předjednaní o finanční spoluúčasti města na této akci.
Dle ustanovení § 59, odst. (2), písm. e) zákona č. 129/2000 Sb. o krajích, ve znění pozdějších předpisů rozhoduje rada kraje o nabytí a převodu movitých věcí na kraj včetně peněz.
OM dále navrhuje schválit rozpočtové opatření - povýšení příjmů a výdajů rozpočtu kraje Vysočina o finanční dar od města Havlíčkův Brod.
Předmětnou stavbu plánuje OM zahájit v letošním roce a dokončit v roce 2011.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření.
přijmout finanční dar ve výši 956 400 Kč od města Havlíčkův Brod dle darovací smlouvy dle materiálu RK-24-2010-19, př. 1;
rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů (položka 4221 Investiční přijaté transfery od obcí) a výdajů (kapitola Nemovitý majetek, příloha M5 - Investice ve školství) rozpočtu kraje o částku 956 400 Kč.
Odpovědnost odbor majetkový, odbor ekonomický
Termín 1. 10. 2010