Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2010-42

RK-22-2010-42.doc
Číslo jednacíRK-22-2010-42
NázevVýběrové řízení na veřejnou zakázku na služby Centrum popularizace vědy Vysočina
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problémuJedná se o rozhodnutí o zadání veřejné zakázky na služby Centrum popularizace vědy Vysočina . Do Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (dále jen OP VaVpI ) byla dne 29. 6. 2010 podána projektová žádost k projektu Centrum popularizace vědy Vysočina. Celý záměr se skládá ze dvou částí - populárně naučné centrum a administrativní zázemí KrÚ kraje Vysočina. Vzhledem k tomu, že příprava projektové dokumentace je uznatelným výdajem projektu, je nutné respektovat pravidla pro zadávání veřejných zakázek OP VaVpI.
Na přípravu akce byla zpracována studie a bylo vydáno územní rozhodnutí, které je pravomocné. Předmětem výběrového řízení na služby je zpracování projektové dokumentace ve stupních dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro provedení stavby, inženýrská činnost související s vydáním stavebního povolení a autorský dozor po dobu realizace stavby. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky odpovídá nadlimitní veřejné zakázce.
Zadávací řízení bylo zahájeno zveřejněním oznámení v informačním systému veřejných zakázek dne 28. 5. 2010 pod ev. č. 60045635. Kritériem pro hodnocení předložených nabídek z hlediska jejich pořadí byla stanovena nejnižší nabídková cena.
Lhůta pro podání nabídek byla stanovena na den 7. 7. 2010 do 16:00 hod. V této lhůtě bylo přijato 9 nabídek. Doručené nabídky byly předány komisi pro otevírání obálek, která provedla dne 8. 7. 2010 v 10:00 hod. otevírání obálek. Kontrole úplnosti nabídek v souladu s § 71 odst. 8 zákona č. 137/2006 Sb. vyhověly všechny nabídky.
Jednání hodnotící komise se uskutečnilo dne 13. 7. 2010. Obsahem jednání bylo seznámení s výsledky posouzení kvalifikace a dále posouzení nabídek z hlediska splnění zákonných požadavků a požadavků zadavatele uvedených v zadávacích podmínkách. Žádná nabídka nebyla vyřazena pro nesplnění požadavků na kvalifikaci nebo pro nesplnění zadávacích podmínek, nikdo z uchazečů nepředložil nepřijatelnou nabídku a žádná z nabídek neobsahovala mimořádně nízkou nabídkovou cenu. O otevírání obálek, o posouzení kvalifikace a nabídek uchazečů byly vyhotoveny protokoly, které jsou přílohou materiálu
RK-22-2010-42, př. 1.
Poté komise přistoupila k hodnocení nabídek podle hodnotícího kritéria, kterým byla stanovena ekonomická výhodnost nabídky. O průběhu posouzení a hodnocení nabídek byla hodnotící komisí pořízena Zpráva o hodnocení a posouzení nabídek, která je přílohou materiálu RK-22-2010-42, př. 2.
Návrh řešení Na základě posouzení a hodnocení podaných nabídek stanovila hodnotící komise pořadí nabídek podle výše nabídkové ceny a jako nejvhodnější nabídka byla vyhodnocena nabídka uchazeče ARCHITEP HK s.r.o., Hradec Králové, Pražské Předměstí, Habrmanova 323/15, PSČ 500 02, IČ 27542238 s nabídkovou cenou ve výši 6 170 600 Kč bez DPH.
Pořadí nabídek tak jak bylo určeno hodnotící komisí je uvedeno ve Zprávě o posouzení a hodnocení nabídek (RK-22-2010-42, př. 2)
Návrh usnesení předpokládá schválit pořadí nabídek na veřejnou zakázek dle materiálu
RK-22-2010-42, př. 2 a rozhodnout o nejvhodnější nabídce v souladu se závěry hodnotící komise.
StanoviskaUsnesením 0781/16/2010/RK ze dne 25. 5. 2010 rada kraje rozhodla o zahájení zadávacího řízení.
pořadí nabídek na veřejnou zakázku Centrum popularizace vědy Vysočina dle materiálu RK-22-2010-42, př. 2;
vybrat nabídku uchazeče ARCHITEP HK s.r.o., Hradec Králové, Pražské Předměstí, Habrmanova 323/15, PSČ 500 02, IČ 27542238 jako nejvhodnější nabídku na nadlimitní veřejnou zakázku na služby Centrum popularizace vědy Vysočina ;
ukládá
odboru majetkovému zajistit oznámení výsledku zadávacího řízení na uvedenou veřejnou zakázku v souladu s § 81 odst. 2 zákona a zahájit jednání s vybraným uchazečem o uzavření smlouvy.
Termín 31. 7. 2010