Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2010-61

RK-21-2010-61.doc  RK-21-2010-61pr1.doc
Číslo jednacíRK-21-2010-61
NázevSchválení účasti kraje Vysočina jako partnera v projektu s pracovním názvem Partnerství PRO 2013+ v OP EÚS Rakousko - ČR
Zpracoval G. Grycová, I. Fryšová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o schválení zapojení kraje Vysočina do přípravy projektu s pracovním názvem Partnerství PRO 2013+ (dále jen PRO 2013+) v Operačním programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013 (dále také OP AT-CZ), kde kraj Vysočina vystupuje jako projektový partner. Vedoucím partnerem projektu je Jihomoravský kraj, dalšími partnery jsou země Dolní Rakousko a město Vídeň. Cílem projektu je posílení přeshraniční spolupráce mezi regiony, identifikace společných rozvojových cílů a témat a příprava na efektivní čerpání prostředků alokovaných na program přeshraniční spolupráce po roce 2013.

Tento strategický projekt připravují od srpna 2009 subjekty zapojené v implementaci OP AT-CZ, tj. krajské úřady a regionální vlády. Zejména rakouská strana klade velký důraz na přípravu na další programové období. Stěžejními body projektu je vypracování společných témat a návrhů klíčových projektů dle potřeb regionů, zlepšit přeshraniční spolupráci regionálních institucí pro stanovení vhodných projektových záměrů. V rámci projektu se budou prověřovat právní a organizační podmínky možné spolupráce po roce 2013.

Na výši rozpočtu projektu se v současné době pracuje, předpokládaný rozpočet za kraj Vysočina je max. 200 000 EUR, spolufinancování krajem Vysočina je 10%. Projekt je plánován k předložení v termínu do 5. 10. 2010 a k projednání na 8. Monitorovacím výboru OP AT-CZ v polovině prosince 2010. Podrobněji je uvedeno v materiálu RK-21-2010-61, př. 1.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) doporučuje radě kraje schválit účast kraje Vysočina ve strategickém projektu s pracovním názvem Partnerství PRO 2013+ připravovaném do OP AT-CZ a to v pozici partnera projektu, kdy projektovými partnery kraje Vysočina bude Jihomoravský kraj, země Dolní Rakousko a město Vídeň.
Projektová žádost včetně podrobného rozpočtu budou předloženy orgánům kraje Vysočina před oficiálním podáním projektové žádosti v září 2010.
StanoviskaOdbor ekonomický: V případě schválení účasti kraje Vysočina jako partnera projektu bude podrobný rozpočet podílu kraje řešen před podáním projektové žádosti, pravděpodobně v závěru roku 2010. Při očekávaném nulovém zůstatku Fondu strategických rezerv bude muset být na spolufinancování, resp. předfinancování projektu využito kontokorentního úvěru. Předpokládané spolufinancování kraje se očekává ve výši přibližně 500 tis. Kč.

Grémium ředitele souhlasí s přípravou projektu.
účast kraje Vysočina jako partnera v projektu s pracovním názvem Partnerství
PRO 2013+ připravovaného v rámci Operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013;
ukládá
Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina spolupracovat na přípravě projektové žádosti o poskytnutí podpory projektu s pracovním názvem Partnerství
PRO 2013+ v rámci Operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013.
Odpovědnost ORR
Termín 5. 10. 2010