Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2010-20

NázevPředběžný záměr Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace
Zpracoval I. Schallnerová, M. Skryjová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuRadě kraje je předkládán ke schválení předběžný záměr Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace.
Odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu kraje Vysočina obdržel od Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace předběžný záměr ve formě projektové fiše viz materiál RK-21-2010-20, př. 1. Tento projekt Mahlerovy písně a jejich inspirace , jehož nositelem je Horácké divadlo Jihlava, příspěvková organizace, má být předložen Statutárnímu městu Jihlava v rámci výzvy Průběžný grant pro období 1. 5. - 31. 12. 2010.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje Radě kraje Vysočina v souladu s Pravidly Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací ze dne 25. 5. 2010 č. 09/10 schválit předběžný záměr Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace dle materiálu RK-21-2010-20, př. 1.
Projektový záměr odpovídá hlavnímu účelu příspěvkové organizace, kterým je organizování a pořádání kulturních a kulturně společenských akcí pro veřejnost, včetně koncertů, výstav a dalších způsobů sdělování autorských děl veřejnosti v kraji Vysočina.
Vynakládání veřejných prostředků hodnotíme v tomto případě jako efektivní, neboť výstupem projektu bude uspořádání koncertního vystoupení určeného širokému spektru návštěvníků a zájemců o vážnou hudbu. Uvedený koncert je taktéž zahrnut jako doprovodná aktivita oslav 150. výročí narození Gustava Mahlera, které si v letošním roce připomínáme.
Celkové náklady spojené s pořádáním akce jsou předběžně stanoveny na 13 tis. Kč s 55% spoluúčastí Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace; financování projektu ve vztahu k rozpočtu organizace považujeme za reálné.
S ohledem na zkušenost žadatele se zajišťováním podobných aktivit a celkový finanční objem projektu nepředpokládáme, že by jeho realizace mohla zatížit kraj Vysočina, jakožto zřizovatele.
StanoviskaGrémium ředitele: souhlasí s předběžným záměrem a doporučuje k realizaci.

Odbor ekonomický: k předloženému materiálu nemá připomínky. Financování projektu
v celkové výši 13 100 Kč bude zčásti kryto grantem (55 % z rozpočtu akce) a zbytek
(5 900 Kč) uhradí příspěvková organizace z vlastních zdrojů.

Odbor regionálního rozvoje: souhlasí s navrženým usnesením.
předběžný záměr Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace dle materiálu
RK-21-2010-20, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče, ředitel Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace
Termín 30. 6. 2010