Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2010-08

RK-21-2010-08.doc  RK-21-2010-08pr1.doc
Číslo jednacíRK-21-2010-08
NázevPrůběžná informace pracovního týmu - Erudovaný nelékařský zdravotnický personál
Zpracoval D. Rezničenko, L. Hradecká
Předkládá L. Kettner
Popis problémuŘeditel krajského úřadu jmenoval pracovní tým Erudovaný nelékařský zdravotnický personál , jehož úkolem je koordinace nelékařských zdravotnických pracovníků a spolupráce v oblasti vzdělávání nelékařských zdravotnických pracovníků. Koordinátorem pracovního týmu byl jmenován náměstek ošetřovatelské péče Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, Mgr. David Rezničenko, dalšími členy týmu jsou zástupci odboru zdravotnictví, hlavní sestry a náměstkyně ošetřovatelské péče nemocnic krajem zřizovaných a Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.
Pracovní tým se zabývá
1. vzděláváním nelékařských zdravotnických pracovníků a připravujících se nelékařských zdravotnických pracovníků
* spolupracuje se Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou Jihlava, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Třebíč a společně řeší praxe studentů těchto škol ve zdravotnických zařízeních krajem zřizovaných, možnost využití sester mentorek v praxi (v průběhu roku 2010 je naplánováno otevření kurzu v Nemocnici Jihlava, příspěvkové organizaci, pro sestry mentorky, které musí splnit kvalifikační požadavky- vysokoškolské vzdělání nebo certifikovaný kurz. Tyto sestry by měly mimo svou plánovanou pracovní dobu na oddělení nemocnice vést praxi studentů, jedná se o velice přínosný způsob předávání praktických zkušeností a dovedností přímo zaměstnanci nemocnice).
* spolupracuje s Vysokou školou polytechnickou Jihlava a domlouvá podmínky pro praktickou výuku studentů.
* plánuje a předává informace o připravovaných konferencích a seminářích pro nelékařské zdravotnické pracovníky.
další témata týmem řešená:
2. společné nákupy spotřebního zdravotnického materiálu
3. platové zařazení a adaptační období nelékařského zdravotnického personálu- sjednocení v rámci kraje
4. aktuálními problémy- pandemická připravenost, zavádění legislativních změn do praxe a dalšími.
Návrh řešení Navrhuje se, aby rada kraje vzala na vědomí průběžnou informaci o činnosti pracovního týmu- erudovaný nelékařský zdravotnický personál dle materiálu RK-21-2010-08, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí