Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2010-38

NázevDoporučení
Zpracoval J. Běhounek, M. Hyský, K. Kotrba
Předkládá J. Běhounek, M. Hyský
Popis problémuRada kraje Vysočina dlouhodobě sleduje a vyhodnocuje aktivity zástupce kraje Vysočina v Bruselu.

Předkladatelé dospěli k závěru, že by bylo vhodné učinit opatření v rámci krajského úřadu, které by zohlednilo systémově odlišné zaměření činnosti zástupce kraje Vysočina v Bruselu.
Návrh řešení Předkladatelé doporučují, vzhledem k okolnostem, kterými jsou zejména:
- blížící se konec stávajícího programovacího období,
- nejasnost v budoucnosti grantové politiky EU,
- potřeba zajistit jednotné vystupování zástupců kraje vůči všem zahraničním partnerům, potřeba sjednotit komunikaci s komunikací s partnerskými regiony Vysočiny,
- zkušenosti s dosavadním zastupováním kraje Vysočina (převažuje složka činnosti, která náleží dle organizačního řádu do působnosti odboru sekretariátu hejtmana, oddělení vnějších vztahů),
- zkušenosti ostatních krajů,
- zásadní potřebnost vyšší četnosti přímých kontaktů mezi členy rady kraje a hejtmanem kraje na straně jedné a zaměstnancem zastupujícím kraj Vysočina v Bruselu na straně druhé, snazší a rychlejší možnost bezprostředních korekcí a zpětné vazby (na tyto potřeby má negativní vliv též umístění zaměstnance zastupujícího kraj Vysočina v Bruselu na detašovaném pracovišti),
převést činnost zástupce kraje Vysočina v Bruselu v rámci krajského úřadu z odboru regionálního rozvoje na odbor sekretariátu hejtmana, oddělení vnějších vztahů.

Tato kompetence přísluší řediteli krajského úřadu a nikoliv radě kraje, přesto s ohledem na významnost vykonávané agendy pro samosprávu kraje Vysočina navrhují předkladatelé Radě kraje Vysočina doporučit řediteli Krajského úřadu kraje Vysočina zvážit provedení opatření v rámci Krajského úřadu kraje Vysočina, které by optimalizovalo činnost zástupce kraje Vysočina v Bruselu, spočívající v převodu agendy zástupce kraje Vysočina v Bruselu v rámci krajského úřadu z odboru regionálního rozvoje na odbor sekretariátu hejtmana, oddělení vnějších vztahů.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
řediteli Krajského úřadu kraje Vysočina zvážit provedení opatření v rámci Krajského úřadu kraje Vysočina, které by optimalizovalo činnost zástupce kraje Vysočina v Bruselu, spočívajícího v převodu agendy zástupce kraje Vysočina v Bruselu v rámci krajského úřadu z odboru regionálního rozvoje na odbor sekretariátu hejtmana, oddělení vnějších vztahů.
Odpovědnost ředitel
Termín 30. 6. 2010