Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2010-04

RK-14-2010-04.doc  RK-14-2010-04pr1.pdf
Číslo jednacíRK-14-2010-04
NázevStavba chodníku k průmyslové zóně v Chotěboři
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší využití pozemků ve vlastnictví kraje Vysočina ke stavbě chodníku jejímž investorem bude město Chotěboř.
Město si nechalo vypracovat projektovou dokumentaci na plánovanou stavbu Chodník k průmyslové zóně, Chotěboř , která bude zasahovat části pozemků par. č. 4487/4 a par. č. 4550/3 v k. ú. a obci Chotěboř ve vlastnictví kraje Vysočina. Stavba by měla být dle vyjádření města realizována v roce 2011, popřípadě v roce 2012. K přípravě stavby je na kraji požadován souhlas se stavbou na pozemcích kraje - bude využit k žádosti o vydání územního rozhodnutí a uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu opravňující město provést uvedenou stavbu na mimo jiné pozemcích ve vlastnictví kraje - uzavřená smlouva bude přílohou žádosti o vydání stavebního povolení.
Pozemky shora uvedené jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona
č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne
10. 9. 2001. Zřizovací listinou byly dány k hospodaření příspěvkové organizaci kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod jsou pozemky vedeny na listu vlastnictví 320 pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Na základě výše uvedeného, odbor majetkový navrhuje požadavku investora stavby vyhovět, tj. vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemcích ve vlastnictví kraje a uzavřít s městem Chotěboř smlouvu zákládající právo investora provést stavbu částečně i na pozemcích ve vlastnictví kraje. Tyto doklady budou městem využity k podání žádosti o vydání stavebního povolení na plánovanou stavbu. Město po dokončení výstavby, nechá stavbu geometricky zaměřit a požádá o majetkoprávní vypořádání zastavěných pozemků.
Návrh usnesení předpokládá vydat souhlas se stavbou a rozhodnout uzavřít smlouvu zakládající právo provést stavbu.
StanoviskaS výstavbou chodníku poděl silnice II/345 na částech pozemků par. č. 4487/4 a par. č. 4550/3 v k. ú. a obci Chotěboř souhlasí KSÚSV i odvětvový odbor.
souhlasí
se stavbou Chodník k průmyslové zóně, Chotěboř kterou budou dotčeny pozemky par. č. 4487/4 a par. č. 4550/3 v k. ú. a obci Chotěboř ve vlastnictví kraje Vysočina;
uzavřít mezi krajem Vysočina a městem Chotěboř smlouvu zakládající městu Chotěboř právo provést stavbu Chodník k průmyslové zóně, Chotěboř , kterou budou dotčeny pozemky par. č. 4487/4 a par. č. 4550/3 v k. ú. a obci Chotěboř.
Termín červen 2010