Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2010-06

RK-13-2010-06.doc  RK-13-2010-06pr1.doc  RK-13-2010-06pr2.pdf
Číslo jednacíRK-13-2010-06
NázevMajetkoprávní příprava pro stavbu II/351, II/350, III/3507 Polná - Slavětín, 2. stavba
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuKraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. V seznamu připravovaných akcí je i stavba II/351, II/350, III/3507 Polná - Slavětín, 2. stavba .
Jedná se o 2. stavbu v rámci záměru rekonstrukce celé silnice mezi Polnou a Slavětínem.
Bylo navrženo rozšíření stávající silnice v úseku od budoucího obchvatu města Přibyslav přes obec Modlíkov až k obci Havlíčkova Borová, na jejímž začátku bude silnice v rámci této stavby ukončena. Součástí stavby jsou rovněž výškové a směrové úpravy nevyhovujících oblouků. Stavba také vyvolává přeložky stávajících nadzemních i podzemních vedení, které je umístěno v souběhu se stávající silnicí a bude dotčeno jejím rozšířením na kategorii S 7,5/60 v základní šířce zpevněné vozovky 6,5 m. Stavba bude členěna na etapy a bude prováděna po jednotlivých úsecích. Přesné rozdělení bude řešeno v dalších stupních projektové přípravy nebo na základě postupného majetkoprávního projednávání podle jednotlivých katastrálních území případně ucelených částí.
V této souvislosti je nutné s vlastníky pozemků dotčených stavbou přistoupit k jednání o majetkoprávním vypořádání tak, aby bylo možné požádat o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na předmětnou stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění majetkoprávní přípravy doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout o uzavření smluv o budoucích smlouvách kupních na nabytí pozemků v k. ú. Havlíčkova Borová, k. ú. Přibyslav a k. ú. Modlíkov v rozsahu dle materiálu RK-13-2010-06, př. 1. Jedná se o celkovou výměru 29 514 m2 trvalého záboru pro všechna katastrální území, dle záborových elaborátů zpracovaných projektantem. Dočasné zábory budou řešeny nájemními smlouvami dle materiálu RK-13-2010-06, př. 1. Jedná se o celkovou plochu 24 000 m2. Nájemné bude navrženo dohodou ve výši 5 Kč/m2/rok. Geometrické zaměření pozemků není v současné době k dispozici.
Pro pozemky ve výše uvedených katastrálních územích odbor majetkový předpokládá, že kupní cena bude prodávajícím navržena jako cena stanovená dohodou ve výši 63 Kč/m2. Pozemky budou vykoupeny po realizaci stavby.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí se zněním navrhovaného usnesení.
uzavřít nájemní smlouvy s vlastníky pozemků vedenými v katastru nemovitostí v době uzavírání smluv v rozsahu dočasných záborů dle materiálu RK-13-2010-06, př. 1 a za vzájemně dohodnutou cenu ve výši 5 Kč/m2/rok;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucích kupních smlouvách s vlastníky pozemků vedenými v katastru nemovitostí v době uzavírání smluv v rozsahu trvalých záborů dle materiálu RK-13-2010-06, př. 1 a za vzájemně dohodnutou cenu ve výši 63 Kč/m2.
Termín 31. 5. 2010