Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2010-56

RK-12-2010-56.doc
Číslo jednacíRK-12-2010-56
NázevVyřazení movitého majetku Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Zpracoval R. Hošek
Předkládá L. Kettner
Popis problémuV souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina č. 10/09 ze dne 15. září 2009 podala Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace (dále jen nemocnice), návrh na vyřazení počítačového tomografu Toshiba Asteion Dual, r. v. 2002, ev. č. 00298. Na základě posouzení technické způsobilosti zdravotnického přístroje vydala ředitelka nemocnice rozhodnutí o nepotřebnosti majetku tohoto majetku.
Počítačový tomograf byl intenzivně využíván a do současnosti vykonal 1,37 milionu skenů. Přístroje tohoto typu jsou konstruovány s předpokládanou životností cca 1 mil. skenů. I tyto údaje vypovídají o opotřebovanosti mechanických a elektromechanických součástí přístroje. Od roku 2009 díky závadě detektorového systému nelze používat přístroj v plném rozsahu. Na pokraji funkčnosti je i rtg lampa přístroje, což se projevuje přehříváním a blokováním celého zařízení. Oprava přístroje je nerentabilní.
Rada kraje Vysočina usneseném č. 0161/04/2010/RK mimo jiné souhlasila se zařazením investiční akce Počítačový tomograf - CT do investičního plánu Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace pro rok 2010 s tím, že tuto akci bude nemocnice financovat z vlastních zdrojů investičního fondu.
Na dodávku nového přístroje nyní probíhá výběrové řízení v jehož zadání je i demontáž a ekologická likvidace stávajícího zařízení. Tento typ přístroje je zdrojem ionizujícího záření, proto podléhá veškerá manipulace přísnému dohledu Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Z tohoto důvodu je zabezpečení likvidace dodavatelem nejvhodnější řešení. Zůstatková cena přístroje k 31. 3. 2010 je 2 174 570,- Kč.
Návrh řešení S ohledem na provozní opotřebovanost doporučujeme, aby rada kraje vyslovila souhlas s vyřazením majetku.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s vyřazením počítačového tomografu Toshiba Asteion Dual, r. v. 2002, ev. č. 00298 vedeného v evidenci majetku Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace.
Odpovědnost ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, odbor zdravotnictví
Termín 30. 6. 2010