Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2010-57upr1

NázevProjekt - Snižování energetické náročnosti
Zpracoval I. Fryšová, E. Jozífek
Předkládá I. Fryšová, P. Kolář
Popis problémuJedná se o schválení účasti kraje Vysočina jako vedoucího partnera projektu Snižování energetické náročnosti v rámci Operačního programu cíl 3 Evropská uzemní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013.
Cílem projektu Snižování energetické náročnosti (dále jen projekt ) je provedení rekonstrukce vzduchotechnického zařízení ve stravovací části Střední průmyslové školy Třebíč Manželů Curieových. Tato rekonstrukce bude spočívat v demontáži stávající vzduchotechniky a v dodávce a instalaci nového zařízení. Nová vzduchotechnika bude zabezpečovat větrání prostor varny, výdej jídel a jídelny. Rovněž budou osazeny tlumiče hluku. Vzduchotechnická jednotka bude sloužit pro větrání dvou zón s odlišnou potřebou časového režimu, takže potrubí bude osazeno regulátory průtoku pro otvírání potrubních tras na jejich požadovaný odtok a jejich následné uzavření. Základním předpokladem je osazení rekuperačního výměníku pro dosažení maximálních energetických úspor. Současně se předpokládá kompletní monitoring spotřeby energie celého objektu.
Předpokládaný termín podání projektu je 23. 3. 2010, začátek realizace projektu je plánován na červenec 2010. Délka projektu je plánována na 2 roky. Rozpočet projektu bude činit pro Vysočinu přibližně 240 000,- €, spolufinancování krajem je ve výši 24 000,- €, tj. 10 % (tj, při kurzu 26 Kč = 1 euro 624 000,- Kč).
Vzhledem k tomu, že partneři projektu mezi sebou velmi intenzivně upravují podmínky spolupráce, lze předpokládat, že název projektu, počet partnerů či rozpočet projektu pro kraj Vysočina se mohou změnit a budou upřesněny do jednání Zastupitelstva kraje Vysočina, které proběhne dne 23. 3. 2010. Další jednání mezi partnery proběhne 16. 3. 2010 ve Slavonicích . Partnerská smlouva a Čestné prohlášení vedoucího partnera jsou uvedeny v materiálech RK-08-2010-57, př. 1. a RK-08-2010-57, př.2.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) a Odbor majetkový Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen OM ) navrhují připravit projekt, kde bude kraj Vysočina jako vedoucí partner.
Dle ustanovení § 35 odst. 1 písm. h) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, je zastupitelstvu kraje vyhrazeno rozhodovat o spolupráci kraje s jinými kraji a o mezinárodní spolupráci.
StanoviskaEkonomický odbor: Ve Fondu strategických rezerv nejsou dostatečné zdroje na financování projektu, v případě schválení účasti kraje Vysočina jako partnera projektu bude muset kraj využít cizích zdrojů.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* schválit účast kraje Vysočina jako vedoucího partnera v projektu Snižování energetické náročnosti v rámci Operačního programu Cíl 3 Evropská uzemní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013 se spolufinancováním z vlastních zdrojů ve výši 24.000 €, tj. 624 000,- Kč (10% z celkových nákladů kraje, 1 euro = 26 Kč);
* rozhodnout uzavřít Dohodu o spolupráci mezi Vedoucím partnerem a projektovými partnery v rámci projektu v Operačním programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013 dle materiálu RK-08-2010-57, př. 1upr1;
* prohlásit skutečnosti uvedené v materiálu RK-08-2010-57, př. 2upr1 v části 1;
* schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv či jiných zdrojů ve výši max. 624 000,- Kč na zvláštní účet kraje určený na financování projektu Snižování energetické náročnosti ;
prohlašuje
skutečnosti uvedené v materiálu RK-08-2010-57, př. 2upr1 části 2;
ukládá
odboru regionálního rozvoje a odboru majetkovému připravit projektovou žádost ve spolupráci s partnery projektu Snižování energetické náročnosti .
Odpovědnost OM, ORR
Termín 31. 3. 2010