Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2010-55upr1

RK-08-2010-55upr1.doc
Číslo materiálu55upr1
Číslo jednacíRK-08-2010-55upr1
NázevStrategie udržitelného rozvoje nestátního neziskového sektoru kraje Vysočina
Zpracoval P. Holý
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o představení programového dokumentu Strategie udržitelného rozvoje nestátního neziskového sektoru kraje Vysočina (dále jen NNS ) a schválení části akčního plánu Strategie, která je závazná pro kraj.
Nestátní neziskové organizace (dále jen NNO ) jsou vedle obcí a podnikatelské sféry, jedním z nejvýznamnějších partnerů kraje. Pracovní skupina Krajského úřadu kraje Vysočina pro NNO již od roku 2004 spolupracuje se zástupci NNO z kraje Vysočina na vytvoření strategického dokumentu, který by popisoval základní směry rozvoje nestátního neziskového sektoru kraje.
V roce 2009 proběhlo dotazníkové šetření mezi NNO. Na základě jeho vyhodnocení a v souladu s připomínkami vzešlými z regionálních setkání s NNO k této problematice a dat ČSÚ byla během tří víkendových setkání zpracována aktualizace Strategie udržitelného rozvoje NNS kraje Vysočina pro roky 2010 - 2015, jež je obsahem materiálu RK-08-2010-55, př.1 (dále jen Strategie )..V návaznosti na Strategii byl také vytvořen Akční plán Strategie udržitelného rozvoje NNS kraje Vysočina pro roky 2010 - 2012. Část akčního plánu, která popisuje, které konkrétní kroky je nutné udělat k naplnění priorit Strategie v krátkodobém časovém horizontu do roku 2012 z pohledu kraje, je obsahem materiálu RK-08-2010-55, př. 2.
Návrh řešení Kraj Vysočina je jeden z prvních krajů, který spolupráci s NNO řeší systematicky a dlouhodobě. Sytém, který je v kraji Vysočina již zaveden, slouží jako inspirace i ostatním krajům. Tento materiál je provázán s Dohodou o spolupráci mezi krajem Vysočina a KOUS Vysočina, o.s., která se na plnění Strategie odkazuje a je předkládána radě kraje jako samostatný materiál.
Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje vzít na vědomí Strategii udržitelného rozvoje NNS kraje Vysočina 20010 - 2015 dle materiálu RK-08-2010-55, př.1 a uložit všem odborům Krajského úřadu kraje Vysočina, které se na spolupráci s NNO v kraji Vysočina podílejí, zapojit se do plnění bodů Akčního plánu Strategie udržitelného rozvoje NNS kraje Vysočina pro roky 2010 - 2012 (viz RK-08-2010-55, př.2), ve vybraných bodech, kde je za realizaci odpovědný kraj.
StanoviskaMateriál byl připraven a projednán se zástupci odborů krajského úřadu (OŽP, OŠMS, OSV, OSH, OLVHZ, OKPP), které s jeho zněním souhlasí.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vzít na vědomí Strategii udržitelného rozvoje nestátního neziskového sektoru kraje Vysočina 2010 - 2015 (RK-08-2010-55, př. 1);
ukládá
všem odborům Krajského úřadu kraje Vysočina, které se na spolupráci s NNO v kraji Vysočina podílejí, zapojit se do plnění bodů Akčního plánu Strategie udržitelného rozvoje nestátního neziskového sektoru kraje Vysočina pro roky 2010 - 2012 dle materiálu
RK-08-2010-55, př. 2.
Odpovědnost ORR